Рада підтримала спрощення видачі громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

Рада підтримала спрощення видачі громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

Рада підтримала спрощення видачі громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі
Фото: Єлизавета Серватинська, Суспільне

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №5630 "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України".

Рішення підтримали 285 народні депутати.

"Прийняття вказаного законопроєкту дозволить спростити порядок набуття громадянства України громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання, та іноземцями і особами без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних Силах України та/або брали безпосередню участь в антитерористичній операції", — зазначено у пояснювальній записці до документа.

Законопроєкт, зокрема, дозволяє подати декларацію про відмову від іноземного громадянства разом із заявою про прийняття до громадянства України людям, які:

  • є громадянами держави, визнаної ВР державою-агресором або державою-окупантом і зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності;
  • проходять або проходили військову службу за контрактом у ЗСУ;
  • проходять військову службу у ЗСУ та нагороджені державною нагородою;
  • мають визначні заслуги перед Україною
  • прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України.

Що відомо

  • У Донецькій і Луганській областях бойовики РФ посилюють свої артилерійські та снайперські позиції біля лінії зіткнення, а також підвозять замасковані артилерійські установки.
  • Дмитро Ярош, колишній лідер "Правого сектору" та колишній народний депутат, став радником головнокомандувача Збройних сил.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок