На сільськогосподарському ярмарку у Вінниці вакцинували 30 людей

На сільськогосподарському ярмарку у Вінниці вакцинували 30 людей

На сільськогосподарському ярмарку у Вінниці вакцинували 30 людей
У Вінниці на ярмарку вакцинували 30 людей. Фейсбук: Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА

Сьогодні, 30 жовтня, на сільськогосподарському ярмарку у Вінниці вакцинували усіх охочих. Щеплювання проводила бригада медиків Клінічного інфекційного центру. За кілька години щепили 30 вінничан.

Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА.

"Це уже друга наша така акція. І я вкотре переконуюся, що потрібно з людьми говорити і розповідати про вакцинацію. Ми сьогодні побачили, що відвідувачі ярмарки були дуже активними. Тому, ми закликаємо усіх прийти до пунктів щеплень і захисти себе від важкого перебігу COVID-19", відзначила Тетяна Бондаренко.

Також відвідувачі цікавилися інформацією про вакцини, наслідки щеплення для організму.

На сільськогосподарському ярмарку у Вінниці вакцинували 30 людей
Фейбук: Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА

Які вакцини сертифіковані в Україні

За даними МОЗ, в Україні на сьогодні сертифіковані чотири вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19:

  1. AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання. Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.
  2. CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена ВООЗ для екстреного використання. За наявними дослідженнями ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.
  3. Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.
  4. Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією Moderna. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Схвалена ВООЗ для екстреного використання. Ефективність вакцини Moderna через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Згідно з дослідженнями виробника, через пів року після введення другої дози вакцина ефективна на 90%. Крім того, вона на 95% захищає від тяжкого перебігу захворювання. Також у Moderna зазначають, що вакцина на 100% ефективна для дітей у віці від 12 до 17 років.
Читайте також: Чи скасують в Україні масковий режим для вакцинованих. Пояснює головний санлікар

Що відомо

  • У МОЗ назвали регіони з найгіршою епідситуацією. Показники "жовтої" зони лише у двох областях
  • Із 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні​​ оновилися правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.
  • 11 жовтня Кабінет міністр затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозував, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.
На початок