Лікарні Сумщини отримали препарат для лікування дорослої онкології

Лікарні Сумщини отримали препарат для лікування дорослої онкології

Лікарні Сумщини отримали препарат для лікування дорослої онкології
Суспільне Суми

Лікарні Сумської області отримали від Міністерства охорони здоров’я препарат "Капецитабін" для лікування дорослої онкології. Його закупила держава, тож для пацієнтів — він безкоштовний.

За словами Оксани Семи, яка понад 15 років працює хіміотерапевтом у Сумському обласному онкологічному диспансері, основним методом лікування онкохворих є та лишається хіміотерапія. "Капецитабін" — один із таких.

"Такий препарат як таблетований "Капецитабін" використовується у комбінованому лікуванні для таких пацієнтів, які мають пухлинну патологію молочної залози, шлунка, кишківника та гінекологічні пацієнти. Цей препарат таблетований, дуже зручний у використанні для пацієнтів тому, що вони не потребують госпіталізації та отримують його амбулаторно", — каже вона.

Також, говорить вона, препарат використовують у комбінації з променевим лікуванням для посилення радіочутливості пухлини і має великий лікувальний ефект. На, каже Оксана Сема, у в Сумському онкодиспансері він є в наявності та достатній кількості.

Лікарні Сумщини отримали препарат для лікування дорослої онкології
Сумський обласний онкологічний диспансер.

Нині мають 83 тисяч пігулок цього препарату. Отримували "Капецитабін" у серпні 2020 року. Минулого тижня також надійшли ці ліки, але з іншою торговою назвою. А от в цілому забезпечення препаратами нестабільне, говорить завідувачка хіміотерапевтичного відділення Людмила Бондаренко.

"Препарати ми отримуємо згідно з державною програмою "Закупівлі", тому в принципі, за нашим замовленням. Проблема існує у нерегулярності та неритмічності поставки цих препаратів. На сьогодні держава забезпечує, але не на 100%. Через те, що деякі препарати закінчилися, деякі препарати не входять у нацперелік до закупівель, тому ними держава нас не забезпечує. Що стосується окремих груп препаратів таблетованих, то є у нас необхідність дозакупівлі цих препаратів і ще одна проблема: ми отримуємо препарати за 2020 рік", — сказала вона.

У рік, за словами Людмили Бондаренко, препарат "Капецитабін" потребують близько 170 людей. Його ціна в аптеках — від 500 до понад 4,5 тисячі гривень.

Що відомо

  • Про наявність препарату можна дізнатись на сайті онкодиспансеру, а також обласного управління охорони здоров'я.
  • Перевірити інформацію про наявність тих чи інших ліків у найближчій до вас лікарні можна: на офіційних вебсайтах регіональних департаментів та управлінь на інформаційних стендах у закладах охорони здоров'я та онлайн-платформі “Є ліки”.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди