"Маємо від 700 до 900 викликів на добу". Інтерв'ю з керівником Волинського центру екстреної допомоги

"Маємо від 700 до 900 викликів на добу". Інтерв'ю з керівником Волинського центру екстреної допомоги

"Маємо від 700 до 900 викликів на добу". Інтерв'ю з керівником Волинського центру екстреної допомоги
Суспільне Волинь

З березня 2020 року диспетчери та медики Волинського центру екстреної медицини працюють за новими інструкціями, які отримали для роботи під час пандемії COVID-19. Зараз усі 72 бригади екстреної медичної допомоги на Волині виїздять на виклики до недужих на коронавірус.

Як за час пандемії змінилася робота працівників "швидкої" в бліцінтерв'ю Суспільному розповів директор обласного Центру екстреної медицини і медицини катастроф Володимир Шмаль.

Під час пандемії, зокрема, під час цієї хвилі, наскільки збільшилося навантаження на працівників?

Кількість випадків захворювань збільшилася вдвічі. Відповідно стало більше викликів. В літній період в нас було від 400 до 450 викликів за добу, а сьогодні від 700 до 900. Стало більше викликів до хворих на COVID-19. Це створює особливу напругу в роботі наших бригад, оскільки, крім коронавірусу, інші захворювання нікуди не поділися. Це – інфаркти, інсульти, ДТП, травми.

Тяжких хворих на COVID-19 ми змушені перевозити в обласну інфекційну, або в госпіталь у Боголюбах. Під час цього на багато часу наша бригада випадає з роботи, плюс велика трата пального. Нестачу пального ми вже відчуваємо і не будемо чекати нового року, будемо вже проводити тендери.

Ведете статистику, скільки працівників перехворіли на коронавірус?

Звичайно, ця статистика ведеться, на сьогодні у нас два свіжі є випадки, а за минулий період в нас перехворіли 67 працівників. Кожен випадок ми розслідуємо, при яких умовах пройшло зараження нашого працівника.

Були працівники, які звільнилися через страх перед хворобою?

Кількість працівників не зменшилася. Не злякав нас COVID-19. Були випадки коли звільнялися люди старшого віку, на щастя, молодь вся залишилася. До нас навпаки приходять молоді працівники, які хочуть працювати. Вони пройшли навчання по роботі в умовах пандемії і ніхто з роботи не розраховується.

Чи змінилися заробітні плати працівників через збільшення кількості викликів і навантаження?

Зараз, коли знову пішов ріст хвороби, в нас ковідного пакета немає, НСЗУ нам його не підписало, тому ми працюємо по тих самих коштах, які в нас були заплановані. Минулий ковідний пакет нам скасували ще 1 лютого і ніякої мови про його введення зараз немає. Ми отримуємо коефіцієнт за інтенсивність, але це дуже малі суми, копійки.

Посадові оклади значно менші від мінімальної зарплати, яка на сьогодні 6000, а ставка фельдшера від 4 000 до 4 200 гривень. У лікаря з вищою категорією на 60 грн більше мінімальної зарплати, тобто, 6 061 гривня.

Чи змінилося технічне забезпечення бригад?

Сьогодні бригади мають абсолютно все: новенькі автомобілі, новеньке обладнання і необхідну кількість медикаментів. Пам’ятаю ті часи, як їхали на виклик, дивилися, що по виклику, йшли в аптеку і купували за свої гроші, показували чек пацієнтам, що ми купляли і вони відшкодовували за кожен виклик, це було ще у 2002 році, коли я тільки прийшов працювати на станцію.

Зараз усі 72 бригади мають новий транспорт. Зараз ми дивимося, на стоянці ще стоять ті колишні УАЗи, і ми думаємо, як ми на них раніше їздили і рятували людей? Усі лікарські бригади, їх є 16, забезпечені реанімаційними автомобілями.

Чи захищені бригади від проявів агресії на викликах?

На законодавчому рівні ми ще не є захищеними. Ми співпрацюємо з органами внутрішніх справ і відразу повідомляємо про випадки, де є агресія на виклику. Якщо є загроза життю – ми виходимо з того місця і викликаємо поліцію. Після того як вони забезпечують безпеку, ми тоді починаємо працювати з тим пацієнтом, який потребує нашої допомоги.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок