Нацрада з питань ТБ перевірятиме українські телеканали щодо поширення фейків про COVID-19

Нацрада з питань ТБ перевірятиме українські телеканали щодо поширення фейків про COVID-19

Нацрада з питань ТБ перевірятиме українські телеканали щодо поширення фейків про COVID-19
УНІАН

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розпочинає моніторинг медіа на предмет поширення дезінформації про коронавірус.

"Ситуація, яку спостерігає Національна рада із поширенням в медіа фейкової інформації про СOVID-19, змусила регуляторний орган запровадити спеціальний моніторинг. Він відстежуватиме появу в ЗМІ таких небезпечних повідомлень", — повідомив регулятор.

Як зазначили в Нацраді, вже запроваджено аналогічний моніторинг телерадіопрограм щодо поширення дезінформації про карантинні заходи. Поширення інформації, яка може погіршити епідеміологічну ситуацію, тягне за собою санкції щодо ліцензіатів.

Санкції до телеканалів дозволено застосовувати на підставі закону "Про телебачення та радіомовлення", який забороняє телерадіоорганізаціям зловживати свободою своєї діяльності та зобов'язує ЗМІ поширювати об’єктивну інформацію.

«Ми звертаємося до ліцензіатів з наполегливим проханням ретельно перевіряти джерела інформації, виконувати законодавчі вимоги щодо достовірності та об’єктивності висвітлення подій та не поширювати фейковий контент про коронавірус та вакцинацію», ㅡ заявив член Національної ради Максим Онопрієнко.

Що відомо

  • У Києві з 1 листопада запровадили обмеження "червоної" зони адаптивного карантину. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. "Червоний" рівень епіднебезпеки встановлено з 00 години 00 хвилин 01 листопада 2021 року.
  • З 30 жовтня “червоний” рівень епідемічної небезпеки запроваджено на території Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Хмельницької та Чернігівської областей.
  • За 27 жовтня столичні лікарі підтвердили 1451 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19. Через ускладнення хвороби померли 39 людей. Також за добу зареєстрували 173 госпіталізованих хворих на коронавірусну хворобу, а також 325 госпіталізованих з підозрою на COVID-19 та пневмоніями. Водночас 317 киян подолали коронавірус (загалом 227 651).
  • Протягом доби 26 жовтня столичні лікарі підтвердили 1416 нових випадків COVID-19, через ускладнення хвороби померли 54 киянина.
  • Віталій Кличко опублікував відео про роботу лікарів у реанімації Київської міської клінічної лікарні №4. Медики зазначають, що вірус стає агресивнішим, а перебіг хвороби — тяжчим. Кожен третій хворий потрапляє в реанімацію, серед них лише 4 % вакцинованих.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок