На Волині завершилися змагання зі спортивного орієнтування. Які команди перемогли Суспільне Волинь

На Волині завершилися обласні командні змагання зі спортивного орієнтування серед студентів та учнів під назвою "Волинська осінь". Як розповів Суспільному директор Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства Богдан Бальбуза, цьогоріч до заходу долучилися майже тисяча учасників.

На фінальний день змагань 28 жовтня спортсмени з'їхалися до оздоровчого табору в селі Забороль Луцького району. Зі слів судді змагань Анни Климчук, у перший день змагання відбувалися в селі Масловець неподалік Любомля. На другий день спортсмени з'їхалися до села Городилець Ковельського району.

"Сьогодні (28 жовтня – ред.) було майже 500 осіб. Хлопці окремо змагаються, дівчата окремо. Застосовується сучасна електронна відмітка, бо раніше відмічалися всі олівцями, потім компостерами. Тепер відмітка – це спеціальний чип. На фініші зразу можна бачити результат, який також з’являється в інтернеті", – розповіла Анна Климчук.

На Волині – фінал змагань зі спортивного орієнтування. Які команди перемоглиСуспільне Волинь

Участь у змаганнях брали школярі та студенти від 10 до 18 років. Суддя змагань каже: реєструвалися також і дорослі, але до командного заліку їх не залучають.

11-річний учасник зі Старої Вижівки Лук’ян Супронюк брав участь у змаганнях впродовж трьох днів. Школяр каже: спортивним орієнтування займається півтора року.

"У мене тато займався туризмом і вчителька дуже хороша. Мені подобається, орієнтуватися та бігати", – додав хлопець.

Друге місце у своїй віковій категорії у другий день змагань виграла 15-річна Єва Ремба, яка займається орієнтуванням п'ятий рік. "Ці змагання проводять щороку і я весь час беру участь", – додала школярка.

Четвертий рік займається туризмом лучанка Даніела Калинович. Каже: два дні змагань далися їй нелегко, проте, виграти призове місце вдалося. "Була не всі дні на змаганнях, бо було дуже далеко і з нашої команди з Луцька ніхто не поїхав. А ці два дні давались нелегко, але було круто і мені це дуже сподобалось", – говорить волинянка.

Директор Волинського центру національно-патріотичного виховання Богдан Бальбуза зазначив, що в останні роки до змагань долучається все більше дітей. "Спортивне орієнтування є найбільш масовим видом спорту і має розвиватись на Волині. Можете бачити, наскільки у нас все автоматизовано", – додав керівник центру.

Обласні змагання, які цьогоріч відбулися 21-й раз, тривали впродовж трьох днів. Переможців змагань визначали у різних вікових категоріях, а також у командному заліку.

На Волині – фінал змагань зі спортивного орієнтування. Які команди перемоглиВолинський ЦНПВТК

У результаті переможцем у командному заліку стала команда Камінь-Каширської громади. Друге місце вибороли учасники з Луцької територіальної громади. Третє посіли учасники з Любомльської громади.

• 27 вересня у Луцьку відбулася відкрита першість Луцького педагогічного коледжу з пішохідного туризму і спортивного орієнтування. До змагань, які тривали чотири години, долучилося майже 200 учасників різного віку.
  • Перші в Україні вуличні змагання з літнього біатлону організували 17 жовтня в Луцьку. "Гонку майбутніх чемпіонів" присвятили Дню захисників та захисниць України.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.