У Сумах щотижня кількість хворих на коронавірус зростає на 30% – управління охорони здоров'я

У Сумах щотижня кількість хворих на коронавірус зростає на 30% – управління охорони здоров'я

У Сумах щотижня кількість хворих на коронавірус зростає на 30% – управління охорони здоров'я
Фото: Телеграм Дмитро Живицький

Протягом останніх місяців рівень захворюваності на коронавірус у Сумах зростає щотижня на 30%, щодня фіксується від 200 до понад 500 нових випадків. Про це сказала на брифінгу очільниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.

Зі слів Чумаченко, тільки за останні 2 місяці зареєстровано 154 смерті від ускладнень, з них 132 протягом жовтня. Нині на стаціонарному лікуванні перебувають 493 пацієнти, 80% з яких – на кисневій підтримці.

Також Чумаченко розповіла, що під час сесії Сумської міськради 27 жовтня з міського бюджету для лікарень виділили 23 млн грн.

"Це кошти на закупівлю обладнання для лікувальних закладів, на співфінансування робіт по проведенню кисневих систем, також буде створений резерв медикаментів на ті ліжка, які додаються", – зазначила Чумаченко.

У сумських лікарнях для лікування дорослих розгорнули 492 ліжка, резерв – 40 ліжок. 115 ліжок є для дітей, ще майже стільки ж можливо додати, сказала Чумаченко.

Також у Сумах нарощують темпи вакцинації. За словами Олени Чумаченко, людей, які отримали два щеплення, — 60%. Найбільший приріст охочих вакцинуватися лікарі фіксують за останній тиждень.

У Сумах щотижня кількість хворих на коронавірус зростає на 30% – управління охорони здоров'я
Центр вакцинації на Привокзальній.

"У середньому у нас вдень, у центрі на Привокзальній, вакцинувалося 250-300 людей. Темпи вакцинації зросли майже в чотири рази у порівнянні з вереснем. За останній тиждень вакцинували 4335 людей", — говорить заступниця директорки Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Цюкало.

"Вирішив вакцинуватися. Я нещодавно підійшов. Можливо, хвилин 15, не більше", — говорить пан Ярослав.

Загалом вакцинувалися в області понад 280 тисяч людей. З них двома дозами – понад 200 тисяч, це 20% населення області. В Уряді ситуацію з щепленням на Сумщині оцінюють так, сказав міністр Чернишов.

"Щоденно за нашим планом Сумська область має щепити близько 10 тисяч мешканців – це досить великий показник. Сумська область виконує наразі планові показники. Є лідером з точки зору темпів вакцинації. На цьому та минулому тижнях і, я впевнений, що буде тримати цей прапор і надалі високо", — сказав міністр розвитку громад територій Олексій Чернишов.

Що відомо

  • За останню добу у Сумській області виявили коронавірус у 825 людей. Від ускладнень хвороби померли 20 людей. Наразі з активним діагнозом "коронавірус" в області — 14 488 людей.
  • У Сумському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни на 10% зросла смертність серед пацієнтів з CОVID-19. Така тенденція спостерігається у жовтні 2021 року.
На початок