Китай обмежує зведення хмарочосів

Китай обмежує зведення хмарочосів

Китай обмежує зведення хмарочосів
AP

Китай заборонив невеликим містам країни зводити надвисокі будівлі в межах заходів, які покликані придушити "проєкти марнославства".

Як повідомляє BBC, у містах із населенням менш як три мільйони людей буде заборонено будувати хмарочоси висотою понад 150 метрів. Містам із більшою кількістю населення заборонятиметься зводити будівлі заввишки понад 250 метрів.

У спільній заяві Міністерство житлового будівництва та міського та сільського розвитку й Міністерство з надзвичайних ситуацій пояснили, що у разі, якщо місто з населенням до трьох мільйонів все ж захоче збудувати хмарочос заввишки понад 150 метрів, владі доведеться надіслати запит щодо спеціальних пільг. Однак у місті за жодних обставин не зможуть звести будівлю понад 250 метрів.

Читайте також: Світ відзначає День хмарочосів. Якими є найвищі будівлі України та інших країн

Аналогічно міста з населенням понад три мільйони людей можуть за певних обставин подати заявку на будівництво хмарочоса заввишки понад 250 метрів, але із жорсткою забороною на будівництво понад 500 метрів.

Місцеві ЗМІ зазначають, що хоча хмарочоси можуть знадобитися в багатолюдних містах, таких як Шанхай і Шеньчжень, в інших містах достатньо землі для зведення нижчих будівель. Відтак влада країни вважає, що подібні проєкти виникають у невеликих містах здебільшого з міркувань марнославства.

Читайте також: Понад З00 метрів над рівнем землі. У Нью-Йорку збудували оглядовий майданчик зі скляною підлогою

Китай все частіше вживає жорсткі заходи щодо високовартісних "проєктів марнославства", критикуючи схильність місцевої влади до зведення визначних будівель. Раніше цього року в країні була запроваджена заборона на "некрасиву архітектуру".

При цьому в Китаї знаходяться одні з найвищих будівель у світі, у тому числі 632-метрова Шанхайська вежа та 599,1-метровий фінансовий центр Ping An у Шеньчжені.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок