Обмежити права водокористувачів вперше може Держводагентство

Обмежити права водокористувачів вперше може Держводагентство

Обмежити права водокористувачів вперше може Держводагентство
Держводагентство

Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Про це повідомили в пресцентрі Державного агентства водних ресурсів України.

За інформацієюУкргідрометцентру на більшості річок України спостерігається низька водність. За попередніми прогнозами, цього року на українських водоймах не буде весняного водопілля, що може призвести до пересихання малих водотоків. Причиною такого стану водних ресурсів стали аномально теплі осінь та зима 2019-2020 років.

Відповідно до несприятливої ситуації, що склалася, міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ узгодила відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року. Також досягнуто домовленості Українським гідрометцентром про отримання до 2 числа кожного місяця інформації щодо стану рівня водності в основних річкових басейнах України. Якщо зменшаться обсяги стоку Дніпра або погіршиться якість води у каскаді водосховищ, опергрупа коригуватиме режими роботи каскаду.

Для цього у Держводагентства є усі законодавчі підстави: у статті 45 Водного кодексу України йдеться про те, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

У повідомленні також йдеться про те, що Держводагентство пріоритетним вважає завдання щодо забезпечення питних і побутових потреб українців.

На початок