"Не вважаю, що це підкуп": кандидатка у мери Харкова — про роздачу чашок зі своїм зображенням

"Не вважаю, що це підкуп": кандидатка у мери Харкова — про роздачу чашок зі своїм зображенням

Доповнено
"Не вважаю, що це підкуп": кандидатка у мери Харкова — про роздачу чашок зі своїм зображенням
Суспільне Харків

Кандидатка на посаду Харківського міського голови Аліна Мустафаєва каже, що готова відповісти у суді за роздачу товарів зі своїм зображенням на вулицях Харкова.

Про це Мустафаєва сказала в ефірі проєкту "Виборчий округ. Місцеві" на Суспільному 26 жовтня.

"Це дуже спірне питання. Я особисто не вважаю, що це підкуп харків'ян, ні в якому разі. Чашка є чашка. Є газета. Газету також можна використовувати... Я бачила, як газету в тому числі можна використовувати і для миття скла і так далі, теж у господарстві може знадобитися. Тому чашки із моїм зображенням роздаються доволі-таки давно. Якщо в суді доведуть, що це підкуп виборців, я готова нести відповідальність, це адміністративний протокол і штраф 4800 грн", — сказала Мустафаєва.

Кандидатка у мери також повідомила, що витратила на виборчу кампанію близько 40 тисяч доларів.

"Близько 40 тис. доларів я витратила. У мене була підтримка і допомога від сторонніх, чесних людей, одразу кажу, і частина грошей — це були кредитні кошти, про що свідчить моя декларація, там є суттєві зміни. Кредит один під квартиру", — сказала Мустафаєва.

Своїм фінансовим спонсором кандидатка назвала харківського підприємця Дмитра Ніконова.

Ще один учасник проєкту "Виборчий округ. Місцеві" на Суспільному — кандидат на посаду мера Дмитро Маринін — сказав, що витратив на виборчу кампанію близько 350 тис. грн включно із заставою, яку він вніс під час подачі пакету документів до міської територіальної виборчої комісії.

"Одне з джерел — 300 тис. грн — це виплата держави Україна за кримінальною справою, кримінальним переслідуванням суд призначив мені виплату стягнення за незаконне кримінальне переслідування. Держава Україна в особі Казначейства України виплатило Дмитру Олексійовичу Мариніну 300 тис. грн, які я із задоволенням витратив на ці вибори. Решта грошей — це допомога бізнесменів, моїх друзів, але там не така велика сума", — повідомив Маринін.

Що відомо

  • 23 жовтня біля торговельно-розважального центру у Харкові чоловік роздавав чашки із зображенням та ім’ям кандидатки в мери Харкова Аліни Мустафаєвої. До поліції звернувся спостерігач "Опори". У громадській організації наголосили, що надання товарів, поєднане з агітацією, згадуванням імені кандидата може розцінюватися як непрямий підкуп виборців. Поліція почала перевірку.
На початок