Вибори в Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою через відсутність грошей на їх проведення

Вибори в Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою через відсутність грошей на їх проведення

Вибори в Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою через відсутність грошей на їх проведення
Ізбірком

Вибори депутатів та голови Кароліно-Бугазької об’єднаної громади, які призначені на 31 жовтня, під загрозою зриву через відсутність грошей на їх проведення. Про таке журналістам Суспільного повідомив голова виборчої комісії Олексій Байрак.

Кароліно-Бугазька виборча комісія наразі розташується у будівлі сільської ради. З вересня її члени готуються до проведення перевиборів, що мають відбутися 31 жовтня. На них мешканці селища Затока та села Кароліно-Бугаз обиратимуть депутатів та голову громади. Для участі у виборах зареєстрували 141 кандидата у депутати та 11 кандидатів на голову громади.

Очільник комісії Олексій Байрак розповідає: на підготовку до виборів залишилося два дні. Потрібно роздрукувати бюлетені для 4 700 виборців, але грошей на це немає.

"Запрошення направлені, але що стосується бюлетенів, ми не можемо їх роздрукувати, бо у нас на це немає фінансування. Зараз комісії працюють, але в штатному режимі. Жодної копійки від держави ми не отримали, а це передбачено законодавством", – зазначив Олексій Байрак.

Вибори в Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою через відсутність грошей на їх проведення
Олексій Байрак. Суспільне Одеса

За словами адвоката виборчої комісії Володимира Мацко, її члени забезпечені лише технікою та приміщенням, де працюють. А роботу їм не оплачують, зазначив він.

"На сьогодні територіальна виборча комісія неодноразово зверталася до Кароліно-Бугазької сільської ради з питанням щодо фінансування витрат на підготовку та проведення повторних виборів. Частково сільською радою було забезпечено діяльність комісії, надане приміщення, витратні матеріали, техніка та канцелярія", – зазначив адвокат.

Кошти для проведення перевиборів не виділили, бо їх немає в бюджеті, пояснив секретар Кароліно-Бугазької сільської ради Ігор Мазур.

"Бюджетна комісія два рази розглядала це питання. Гроші на повторні вибори не передбачені, тож не виділялися. Це питання також виносили на сесію, однак на ній депутати так само вирішили не виділяти кошти", – додав чоловік. Для участі у перевиборах комісія зареєструвала 141 кандидата у депутати. На посаду очільника громади балотуються 11 людей. Один з них – голова Білгород Дністровської районної ради Григорій Мельниченко. Він каже – малоймовірно, що вибори відбудуться.

"Гроші мали виділити на виборчу компанію Кароліно-Бугазька рада, а вона сьогодні, згідно з рішенням суду, нелегітимна. Моє передбачення — вибори будуть переноситися, враховуючи в'ялу передвиборчу компанію. Я не бачив жодного кандидата, який би проводив будь-яку кампанію", – зазначив Григорій Мельниченко.

Вибори в Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою через відсутність грошей на їх проведення
Кандидат Володимир Корнієнко. Суспільне Одеса

Натомість кандидат Володимир Корнієнко каже, що причин перенесення виборів не бачить, тому продовжує свою передвиборчу кампанію.

"Я як кандидат не бачу, щоб вони затягувалися. Я зареєстрований, відкрив свій передвиборчий фонд, розміщується моя агітаційна продукція в Кароліно-Бугазі та проводяться зустрічі з виборцями. Сподіваюсь, що вибори відбудуться", — розповів чоловік.

Ще один з кандидатів — адвокат Станіслав Клименко. За результатами виборів в Кароліно-Бугазькій ОТГ, що проходили минулого року, він посів друге місце. Каже — впевнений, що вибори перенесуть на наступний рік.

"Фінансування виборів під загрозою. І саме їх проведення вважається неможливим без фінансування. Тому що навіть надрукувати бюлетені — великі кошти, які необхідно десь взяти. А по закону їх може виділити на перевибори тільки місцевий бюджет", — зазначив він.

Вибори в Кароліно-Бугазькій ОТГ під загрозою через відсутність грошей на їх проведення
Координатор спостереження в Одеській області Анатолій Бойко. Анатолій Бойко. Фото: Суспільне Одеса

Громадянська мережа "Опора", представники якої минулого року слідкували за виборами у Кароліно-Бугазькій ОТГ, цього разу вирішила не відправляти туди своїх представників. Про таке журналістам повідомив координатор спостереження в Одеській області Анатолій Бойко.

"Такі формати спостережень, які могли зафіксувати брутальну фальсифікацію, коли люди збираються бозна-де і просто фальшують протокол, потім група якихось людей себе проголошує владою, і на це ніхто не реагує з правоохоронних органів, ми не бачимо доцільними", — додав він.

Чи відбудуться місцеві вибори у комісії повідомлять 29 жовтня.

Що відомо

  • 30 жовтня 2020 року Одеський окружний адмінсуд визнав незаконними результати виборів голови Кароліно-Бугазької селищної ради та скасував постанову територіальної виборчої комісії про визнання Андрія Апанасенка сільським головою.
  • 2 грудня Центральна виборча комісія розпустила склад ТВК через те, що її члени відмовлялися виконувати постанову від 18 листопада про необхідність провести перевибори у Затоці та Кароліно-Бугазі.
На початок