Яких міністрів планують замінити депутати. Відповідає експерт

Яких міністрів планують замінити депутати. Відповідає експерт

Яких міністрів планують замінити депутати. Відповідає експерт
. Урядовий портал

Народний депутат від "Слуги народу" Павло Фролов в ефірі одного з телеканалів розповів про планові кадрові ротації в Кабміні, зокрема про відставку міністра оборони Андрія Тарана. Водночас керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сказав, що на наступному пленарному тижні будуть кадрові питання, і їх буде не менше чотирьох. Якими можуть бути нові кадрові призначення, в ефірі Українського радіо розповів політтехнолог Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній.

Хто стане новим міністром оборони

"Розмови про проблеми з Тараном тривають вже досить давно. Цей міністр оборони завалив закупівлі в міністерстві, за минулий рік там жахливі цифри тендерів, які не вдалось провести, а це означає, що наша армія недоотримала озброєння, оснащення і взагалі боєздатність таким чином під питанням", — зазначив Подорожній.

За його словами, претендентом на посаду міністра оборони сама себе заявила депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук. Водночас наразі депутати обговорюють можливу кандидатуру міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, який бере участь у перемовному процесі, розуміється на питаннях, які для Міністерства оборони будуть ключовими, тому таке призначення є можливим.

"По сьогоднішній конфігурації дійсно говорять про те, що Верещук піде на посаду віце-прем'єра, а для неї це серйозна кар'єра, навіть краща, ніж на посаді міністра оборони, бо врешті-решт там нема за що відповідати. Водночас Резніков піде на посаду міністра оборони, і я думаю, що таке призначення буде не найгіршим", — розповів експерт.

Про залучення кадрів зі сторони

На його думку, кандидатура Верещук можлива, оскільки вона лояльна до Офісу президента.

"Прийти до влади у конфігурації "зелених" — замало. Необхідно бути лояльним до Офісу президента. Пані Верещук досить лояльна до Офісу президента. Комусь там вона очевидно дуже подобається, бо напередодні вона висувалася на дуже важливу для "зелених" посаду мера Києва. Сьогодні вона претендує на посаду міністра або віце-прем'єр-міністра. Тому треба шукати цю лояльність, зокрема як знайшов прем’єр-міністр Денис Шмигаль", — наголосив він.

Також експерт допустив, що буде змінено міністра соціальної політики і міністра екології.

"Щодо залучення нових професіоналів, то люди оцінюють можливість реалізації своїх ідей на цих державних посадах. Але коли президент говорить, що у нас коротка лава запасних, що ми не можемо знайти фахівців на ті чи інші посади, то, очевидно, він недоговорює дуже важливу для нього фразу: "Ми не можемо знайти таку кількість лояльних фахівців до того, що відбувається". По-перше, коли професійна людина приходить на посаду прем'єр-міністра, вона має мати можливість відповідати за ці напрямки, які вона очолює, а не виконувати вказівки людей, які знаходяться в Офісі президента, які не відповідають за цю посаду, а намагаються із міністрів зробити ляльок на нитках, де вони будуть приймати рішення, а відповідальність, в тому числі політичну, нестимуть міністри. Тому професійні та адекватні люди в такі ігри не грають", — зауважив політтехнолог.

Хто очолить Мінсоцполітики

Пост міністра соцполітики, який зараз обіймає Марина Лазебна, запропоновано очільнику митниці Павлу Рябікіну.

"Очолювати митницю означає створити собі не тільки капітал, а й можливість за допомогою цього капіталу залишатись на плаву. Насправді для Рябікіна це буде висилка, коли з хлібної посади його відправлятимуть на посаду, на якій він буде відповідати абсолютно за все, що відбувається з пенсіями, соціальною допомогою, субсидіями. Тому говорити про те, що він з начальника служби підвищується до міністра — це не зовсім, але він залишається на плаву, і це дає йому можливість бути членом команди, якого будуть добре бити", — відзначив Подорожній.

На думку експерта, соцполітика в країні наразі провалена, а посада міністра соціальної політики — це посада-"топка".

"Кого б туди не призначили, у кінцевому підсумку він повинен згоріти на цій посаді. Сьогодні ми бачимо колосальне зростання цін на комунальні послуги, незрозуміло малі пенсії, і тому для того, щоб підрівняти рейтинг уряду, очевидно, дуже було б показово звільнити Лазебну і дати їй на горіхи за те, що такі малі пенсії в країні", — наголосив він.

При цьому він відзначив, що у Марини Лазебної були досягнення на посаді

"У порівнянні з попередніми міністрами соціальної політики і взагалі з попереднім урядом, пенсії хоча б почали виплачувати своєчасно, і підняття пенсій, які обіцяли пенсіонерам, виплачують. Хоча і при Лазебній були протести військових пенсіонерів. Тому не думаю, що зараз особливо хтось буде займатися посадою чи прізвищем Лазебна. Якщо треба буде її "спалити" для того, щоб якимось чином вплинути на рейтинги, то спалять. А якщо не треба буде, то сидітиме вона там і далі. А коли прийде інше прізвище, то нічого кардинального у соціальній політиці ми не бачимо, що б могло змінитися", — пояснив політтехнолог.

Що відомо

  • Роман Абрамовський написав заяву про відставку з посади міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.
  • 1 жовтня голова фракції "Слуги народу" Давид Арахамія повідомляв, що нардепи обговорять кадрові зміни в Кабінеті міністрів на засіданні у Трускавці.
  • 15 жовтня стало відомо, що на засіданні РНБО обговорять кадрові питання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок