У Лозовій та Первомайському увімкнули опалення: чи вистачить газу

У Лозовій та Первомайському увімкнули опалення: чи вистачить газу

У Лозовій та Первомайському увімкнули опалення: чи вистачить газу
Фото: Суспільне/Даніїл Плетньов

25 жовтня у Лозівській громаді та місті Первомайському почали опалювальний сезон. Посадовці побоюються, що у разі холодної зими виділених обсягів газу може не вистачити.

Лозівська громада

У Лозівській громаді 25 жовтня запрацювали 16 котелень, які забезпечують теплом установи та будинки з централізованим опаленням, розповів в етері "Сьогодні. Головне" перший заступник міського голови Олександр Жидков. У громаді очікують угоди з НАК "Нафтогаз" щодо бюджетних установ з індивідуальним опаленням.

"Всі пакети документів підготовлені, направлені на оформлення, підписання НАК "Нафтогаз", але ще не підписані. Очікуємо. Найбільша мережа у нас освітянська. Там раніше змогли подати документи, очікуємо підписання. День-два, сподіваємося, усе буде вирішено", — сказав Жидков.

За його словами, договори підписують не установи, а кожне відповідальне управління окремо. Йдеться про Управління культури, Управління освіти, молоді та спорту, первинну медичну ланку, Територіальний центр соціального обслуговування.

Читайте також: Опалення у Лозовій увімкнуть не раніше 25 жовтня: в чому причина

Якщо зима буде холоднішою, ніж у три попередні роки, лімітів газу може не вистачити, припускає Жидков.

"Нафтогаз", коли укладав договори, хоча ми подавали своє бачення, свої ліміти, потреби, але вони у договорах проставляють факт трьох останніх років. Якщо погодні умови будуть приблизно такі, то цих лімітів вистачить. Якщо ні, сподіваємося, вони зможуть скорегувати", — сказав перший заступник Лозівського міського голови.

У разі збільшення лімітів газу може зрости ціна.

"На теплові мережі усього нам потрібно 18 млн кубометрів. Якщо ліміти перевищуються, НАК "Нафтогаз" переводить ці ліміти у понадлімітне споживання, як для третьої групи. Тобто з транспортуванням, розподілом буде вже не як для бюджету 18 700 ціна за тисячу кубів, а це буде 27 тисяч за тисячу кубів", — сказав Жидков.

"У нас зараз навіть так з цією ціною, яка по меморандуму зафіксована, у нас незабезпеченість по теплу, нестача коштів 16,5 млн гривень до кінця року. А по населенню різниця в тарифі до кінця опалювального року — 29 млн гривень", — додав посадовець.

У громаді розраховують на субвенцію уряду. Мер Лозової Сергій Зеленський у зверненні до жителів громади 25 жовтня повідомив, що виконком не підтримав рішення про підвищення тарифу на тепло.

"Запевняю, разом із профільними фахівцями на місцевому рівні, керівниками обласних та державних інституцій вживаємо усіх необхідних заходів з недопущення подорожчання тарифів на послуги тепло-, водопостачання та водовідведення. Добиваємося виділення компенсацій різниці тарифів на ці комунальні послуги", — йдеться у заяві міського голови.

Первомайський

Аналогічна ситуація з опаленням — у Первомайському. Тепло у будинки подали 25 жовтня, зважаючи на погодні умови та обсяги газ, сказав "Сьогодні. Головне" Первомайський міський голова Микола Бакшеєв.

"Крім того, треба розуміти, що сьогоднішні договори з НАК "Нафтогаз" передбачають певні ліміти і якщо ми в них не вкладемося, теплові мережі будуть купляти газ за неринковими цінами", — сказав Бакшеєв.

У місті запустили п'ять з шести котелень. Один з мікрорайонів залишається без газу через дефект газових мереж.

"Дефект важко оцінити, бо є витік газу в ШРП (пункт шафовий газорегулюючий — ред.). Для того, щоб його оцінити, потрібно, щоб представник "Харківгазу", який зніме пломбу, ми тоді зможемо виконати роботи з його усунення", — сказав міський голова.

Спеціаліста компанії "Харківгаз" очікують 26 жовтня.

Читайте також

У Харкові опалення подали до 99% будинків: скільки без тепла

На початок