Movie gun або імітація пострілу. Ким була українка Галина Гатчинз та чи винен Болдвін у її смерті

Movie gun або імітація пострілу. Ким була українка Галина Гатчинз та чи винен Болдвін у її смерті

Ексклюзивно
Movie gun або імітація пострілу. Ким була українка Галина Гатчинз та чи винен Болдвін у її смерті
Галина Гатчінс. Фото: Facebook

Американський актор Алек Болдвін під час зйомок вестерну випадково поранив 42-річну режисерку та операторку Галину Гатчинз, яка згодом померла у лікарні. У Міністерстві закордонних справ повідомили, що жінка мала українське громадянство. Українські дипломати у США з'ясовують всі обставини трагедії.

Суспільне дізналося, ким була Галина Гатчинз, як вона потрапила до США та чи винен у її смерті Алек Болдвін.

Навчалася у Києві, переїхала з чоловіком до США

Подруга Галини Гатчинз — Оксана Стефанішена розповіла Суспільному, що вони познайомились у 2003 році під час навчання в університеті.

"Ми навчались разом у Київському інституті журналістики імені Шевченка на факультеті "міжнародна журналістика". І тоді вона вже була знайома зі своїм майбутнім чоловіком Метью. Він жив тоді у Бостоні — в Америці. У них тоді були плани переїхати до США", — зазначила співрозмовниця.

За її словами, Галина мріяла займатись журналістськими розслідуваннями: "У неї був талант. Я не очікувала, що вона буде оператором, тому що коли ми з нею навчались, вона тільки мріяла про це і більше хотіла у режисуру піти. Через якийсь час вона з чоловіком переїхала до Бостона і через 10 років вона переїхала до Голлівуду".

Стефанішена запевнила, що вони завжди підтримували зв'язок.

"Вона прилітала на моє весілля до Одеси, і можу сказати, що Україна втратила дуже талановиту людину. У неї був художній погляд на багато речей і зараз спілкуючись із людьми, які з нею працювали, розумію, наскільки ця дівчина була світлою, завжди позитивною і це звичайно важко... Зараз дуже важко взагалі прийняти цю новину, що це правда", — розповіла вона.

Ким була Галина Гатчінс та чи винен Алек Болдуїн у її смерті
Оксана Стефанішена. Фото: Facebook

У Галини залишився чоловік Метью та маленький син Андрос

"Галині було 42 роки. І в неї залишилася маленька дитина — син. Вона вміла поєднувати кар'єру мами, разом із малою дитиною вона вчилась у школі операторського мистецтва, подорожувала та створювати шедеври, на мій погляд. Якщо ви подивитесь на її біографію, в яких фільмах вона брала участь... Вона для DiscoveryDiscovery Channel — американський телеканал супутникового та кабельного ТБ (також транслюється через IPTV та аналогове телебачення), заснований Джоном Гендріксом, поширюється Discovery Communications.Публічна компанія, що очолює генеральний директор Девід Заслав, яка створює та показує документальні програми, зосереджені головним чином на популяризації науки, техніки та історії. Документальні програми каналу спрямовані на сімейну та молодіжну аудиторії, певним чином спрощені для сприйняття пересічними людьми. знімала багато... Вона була дуже допитливою людиною і я пишаюсь тим, що була з нею знайома", — зауважила Стефанішена.

За її словами, вона була для неї досить близькою людиною.

"Знаєте, за ці 2 роки навчання люди проходять певні етапи й ця дружба з інституту, вона залишається на роки, незважаючи де ви живете. Під час локдауну ми спілкувались постійно, переписувались, зідзвонювались... Я поки що не розумію, що її з нами немає", — вказала співрозмовниця.

Ким була Галина Гатчінс та чи винен Алек Болдуїн у її смерті
Фото: Facebook

Почала займатись операторською роботою після приїзду до США

Стефанішена зазначила, що Галина після переїзду до Бостона пішла навчатись на операторку, позаяк в Україні у неї була освіта з міжнародної журналістики: "Вона відразу після випускного десь через пів року поїхала туди й вийшла заміж і вже там жила весь цей час. Вона в Київ приїздила не часто, але раз у 5 років десь. У неї тут мама, сестра, тобто сім'я... Вся кар'єра щодо операторства почалась саме в Америці".

"Будемо надіятись, що душа Галі зараз дивиться на нас і... все, що я зрозуміла з цієї ситуації — це те, що потрібно цінувати життя і ти ніколи не знаєш, що з тобою може трапитись і потрібно насолоджуватись життям. І нехай те світло, ту любов, яку Галина несла — залишиться з нами назавжди. Вона дуже гідна людина і дуже талановитий оператор", — резюмувала співрозмовниця.

Чи винен у смерті Алек Болдвін

Постановник спеціальних ефектів Олег Швець розповів Суспільному, як зазвичай відбуваються зйомки сцен зі зброєю.

"Техніка зйомок зі спеціальними ефектами, у тому числі з імітацією стрільби відбувається таким чином: по-перше, на майданчику завжди має бути інженер з техніки безпеки. Він контролює дотримання всіх правил техніки безпеки, які мають бути. По-друге, вся, майже вся зброя, яка використовується у знімальному процесі, це зброя, яка не прилаштована бойовими набоями. Виключно холостими", — розповів експерт.

З його слів, це називається "movie gun" — вироблена на заводі зброя, яка здатна лише імітувати постріл. Також це можуть бути перероблені бойові екземпляри: "Але перероблені таким чином, щоб не можна було зовсім ніяк зробити бойовий постріл. Тобто там навіть не засувається повністю патрон і не можна зробити постріл".

Ким була Галина Гатчінс та чи винен Алек Болдуїн у її смерті
АР

Фахівець додав, що питання щодо нещасного випадку слід ставити до піротехніків і зброярів, які працювали на майданчику.

"Тут, до речі, по-перше, питання до піротехніка і навіть зброяра, який був на майданчику, бо він мав контролювати якість зброї. І по-друге, що цей же зброяр мав давати так звані "сектори стрільби", — пояснив Швець.

Він запевнив, що навіть якщо відбувається стрільба у кадрі холостими патронами, завжди ставляться так звані "безпечні кути", в які має стріляти актор і там не має бути ніяких людей.

"Це правило було введено у 1993 році після того, як загинув Брендон ЛіБрендон Лі (1965-1993) — гонконзький і американський актор, майстер бойових мистецтв. Син легендарного майстра східних єдиноборств Брюса Лі. Загинув на знімальному майданчику у 28 років.При зйомці однієї зі сцен, де в головного героя стріляють з пістолета, Брендон був поранений у живіт. Стріляв з револьвера 44-го калібру актор Майкл Массі, який грав одного з лиходіїв. У його пістолеті застрягла стволова заглушка, яку не помітили члени знімальної групи. Вона вилетіла при пострілі холостим патроном, пробила живіт Брендона Лі й застрягла у хребті, викликавши обширну кровотечу. Через 12 годин він помер у лікарні.. Тому що ігрова зброя — це все одно механізм, який здатен зламатися. Якщо він може зламатися, якісь частини (як осколки) вилетіли зі ствола зі швидкістю, близької до кулі... Звісно, потрібно зробити таким чином, щоб сектор, який є в кадрі, але ми його не бачимо, щоб там людей зовсім не було — щоб виключити будь-які ризики, які б могли виникнути", — зауважив фахівець.

Швець також запевнив, що якби навіть з цими проблемами рушниця у Болдвіна стріляла в ту частину кадру, де не було людей, то нічого б не відбулось: "Тобто, всі ці питання до постановника спецефектів і до зброяра, який був безпосередньо на майданчику".

Ким була Галина Гатчінс та чи винен Алек Болдуїн у її смерті
Олег Швець. Фото: Facebook

Чи схожа ситуація Гатчинз зі смертю сина Брюса Лі

Експерт зазначив, що всередині каналу ствола стоїть спеціальна втулка і штифти, які не дозволяють виконати постріл бойовим патроном, але оскільки зброя, яка працює у кіно, має великий настріл, все одно при пострілі відбувається вибуховий момент.

"Коли вилітають палаючі гази, це все працює на метал всередині. І метал всередині ствола вигорає. А оскільки ця втулка, яка стоїть попереду, вона забезпечує роботу автоматики зброї, вона звужує канал ствола таким чином. І вона також зношується. Якщо не контролювати стан зброї, то відбудеться те, що відбулось із Брендоном Лі. Тобто ця металева втулка розміром майже з кулю, вона вилетіла майже зі швидкістю, яка дозволяє її порівнювати із швидкістю кулі. Це було ураження частиною зброї", — резюмував фахівець.

Смерть Гатчинз

За даними поліції, під час зйомок зброя, яка мала бути заряджена холостими патронами, вистрілила справжніми та поранила людей. 42-річну операторку, уродженку України, Галину Гатчинз направили літаком до міста Альбукерке, однак вона померла. Другий потерпілий — 48-річний режисер картини Джоел Соуза, перебуває у критичному стані.

Ким була Галина Гатчінс та чи винен Алек Болдуїн у її смерті
www.halynahutchinsdp.com

Правоохоронці зазначили, що наразі триває розслідування, як саме використовувалася зброя. Представник продюсерської компанії свої чергою заявив, що стався "помилковий постріл". Інцидент стався під час зйомок фільму "Іржа", в якому Алек Болдвін виступає як виконавець головної ролі та продюсер.

Виробництво фільму було зупинено. Представник Болдвіна сказав, що на знімальному майданчику стався нещасний випадок, пов'язаний з осічкою бутафорського пістолета з холостими патронами, хоча заряд без металевого снаряда навряд чи вб'є людину на помірній відстані. Міжнародна Гільдія кінематографістів підтвердила, що смертельно поранена жінка була кінематографісткою Галиною Гатчинз.

Галина Гатчинз — випускниця Американського інституту кіно 2015 року. Уродженка України, виросла на радянській військовій базі за Полярним колом, закінчила Інститут журналістики Київського національного університету та працювала розслідувачкою в британському документальному проєкті в Європі. Закінчила дворічну програму AFI Conservatory. Їй було сорок два роки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди