Харківський худмузей вперше за п'ять років показує роботи Дюрера

Харківський худмузей вперше за п'ять років показує роботи Дюрера

Харківський худмузей вперше за п'ять років показує роботи Дюрера
facebook.com/artmuseum.kharkiv

У Харківському художньому музеї 22 жовтня відкрили виставку гравюр Альбрехта Дюрера та копій його сучасника Маркантоніо Раймонді.

Це друга виставка робіт Дюрера у Харкові, її присвятили 550-річчю з дня народження митця, розказала Суспільному кураторка виставки Марина Філатова.

Вперше гравюри виставили п'ять років тому, до цього вони понад 200 років зберігались у колекції Каразінського університету та сховищі художнього музею.

Марина Філатова розповідає, гравюри не можна виставляти частіше ніж раз у п’ять років та довше ніж на три місяці, тому що вони псуються під впливом сонячного та штучного променів.

"Портрет Віллібальда Пиркхеймера — це різцева гравюра, дуже якісний відбиток з дюрерівської дошки, ми робили його оцінювання, він коштує понад 17,5 млн гривень", — розказує Філатова про одну з робіт на виставці.

У худмузеї Харкова відкрилася виставка робіт Альберхта Дюрера
Суспільне Харків

"Часто люди питають, чи оригінали це. Я однозначно відповідаю, що так. Це тиражна графіка, яка передбачає тираж, але це XVI століття, Дюрер зробив справжню революцію у гравюрі, працював одночасно у двох техніках — гравюра на дереві та гравюра на міді. З мідної дошки можна було зробити 200 відбитків, з дерев'яної — кілька тисяч. Папір тоді робився вручну, майже на всіх аркушах були водяні знаки", — розповідає кураторка виставки.

У худмузеї Харкова відкрилася виставка робіт Альберхта Дюрера
Суспільне Харків

В експозиції музею 67 гравюр раннього та пізнього періоду творчості Дюрера з серій "Життя Марії", "Апокаліпсис" та "Малі пристрасті", а також "Чотири відьми" та "Прогулянка", каже Марина Філатова.

"Гравюри Дюрера у нас із двох джерел: це гравюри, яку були придбані засновником Харківського університету Василем Каразіним, також гравюри з колекції Аркадія Алфьорова. До Другої світової війни гравюр у колекції музею було більше, із 73 аркушів, у нас залишилося 13", — розказала Філатова.

Виставка триватиме до кінця року.

Авторки: Іванна Грузинська, Марія Солодовнік

Читайте також

Балкон Худмузею у Харкові вдруге демонтували: підрядник зробив його не за проєктом

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди