Жоден з одеських фігурантів по справі НАБУ не вніс заставу — ВАКС

Жоден з одеських фігурантів по справі НАБУ не вніс заставу — ВАКС

Жоден з одеських фігурантів по справі НАБУ не вніс заставу — ВАКС
Facebook/Геннадий Труханов

Жоден з шести фігурантів справи НАБУ щодо функціонування злочинної організації в Одесі, яким суд обрав запобіжний захід, не вніс застави. Про таке журналістам Суспільного повідомили в пресслужбі Вищого антикорупційного суду.

У відомстві зазначили, що станом на 21 жовтня ніхто з учасників, яким обрали запобіжний захід у вигляді певної застави, не вніс її у відведені строки, а саме 5 робочих днів. Реагувати на це, додає пресслужба, має Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Остання на дзвінки журналістів Суспільного не відповідає.

У пресслужбі Апеляційної палати ВАКС додали, що скарги на рішення слідчих суддів щодо запобіжного заходу вже подали мер Одеси Геннадій Труханов, голова юридичного департаменту Інна Поповська, колишній прокурор Одещини Олег Жученко та ексголова депутатської комісії з комунальної власності Василь Шкрябай. Апеляційна скарга від бенефіціара підприємства “Будова” Дмитра Дімарського до суду поки не надходила. А рішення щодо заступника мера Олега Бриндака ще немає, його захисник Андрій Лещенко коментувати розгляд справи журналістам Суспільного відмовився.

Зазначимо, що Вищий антикорупційний суд обрав для мера Одеси заставу у розмірі 30 мільйонів гривень, Дмитру Дімарському – 59,4 мільйони гривень, Інні Поповській – 26 мільйонів гривень, Василю Шкрябаю – 8 мільйонів та Олегу Жученко – 2,6 мільйона.

Що відомо

  • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
  • Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.
  • 11 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав для Труханова запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 мільйонів гривень. Його адвокати зазначили, що подаватимуть апеляцію.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок