Перевірки у громадському транспорті Запоріжжя. Що кажуть водії та поліція

Перевірки у громадському транспорті Запоріжжя. Що кажуть водії та поліція

Перевірки у громадському транспорті Запоріжжя. Що кажуть водії та поліція
Суспільне Запоріжжя

21 жовтня співробітники поліції та Укртрансбезпеки перевіряли дотримання водіями громадського транспорту карантинних норм, санітарний та технічний стан автобусів, тролейбусів і маршрутних таксі перед виїздом з автопарку.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Олена Черкун.

За словами головного спеціаліста відділу державного контролю Укртрансбезпеки Олега Мустафаєва, такі перевірки пов’язані з переходом Запоріжжя до "червоної" карантинної зони. А зазвичай відбуваються протягом дня на зупинках громадського транспорту та кінцевих.

У Запоріжжі громадський транспорт перевіряють на дотримання карантинних норм
Суспільне Запоріжжя

Олександр Хорєшко працює водієм тролейбуса на маршруті №14 ("Сімферопольське шосе — Набережна"). Розповідає, з переходом до "червоної" карантинної зони працювати стало складніше, адже не всі пасажири дотримуються чинних правил перевезення:

"Не всі пасажири одягають маски. Не розуміють, що повинні бути тільки сидячі місця заповнені, лізуть до автобуса, сваряться та обурюються. Це найголовніша причина. В мене є особистий антисептик, на кінцевих зупинках є все для обробки рук, також приїжджає служба й обробляє тролейбус", — пояснює Олександр Хорєшко.

У Запоріжжі громадський транспорт перевіряють на дотримання карантинних норм
Олександр Хорєшко. Суспільне Запоріжжя

А от водій автобуса Юрій Бугай навпаки зазначає, пасажири стали відповідальніше ставитись до використання масок. Також розповідає, медичний огляд водіїв на початку та наприкінці робочої зміни обов’язковий.

"Коли прийшов на роботу, одразу йду на медогляд – міряють тиск, температуру, дихаємо в алкотестер. В мене робоча зміна триває 8 годин. Вчора я працював перший день і, в основному, всі пасажири заходять в масках. Стали більш відповідально ставитись до цього, ніж раніше", — запевняє Юрій Бугай, водій підприємства "ЕТАЛОН 2020".

Громадський транспорт Запоріжжя перевіряють на дотримання карантинних норм
Фото: Суспільне Запоріжжя

Головна дезінфекція салонів автобусів, тролейбусів та маршрутних таксі відбувається зранку та вечері, каже Максим Закальський, начальник автоколони №2.

"Сьогодні зранку на лінію виїхав 51 автобус. Водійський склад передрейсовий медичний огляд пройшов та виїхав на лінію в повному складі. Допуск до автобуса та перебування в автобусі — в захисних масках та виключно в кількості місць для сидіння. Наш автобус передбачає 30 сидячих місць та додатково ще одне місце для інваліда на візочку", — розповів Максим Закальський.

У Запоріжжі громадський транспорт перевіряють на дотримання карантинних норм
Максим Закальський. Суспільне Запоріжжя

Олег Мустафаєв, головний спеціаліст відділу держконтролю на автотранспорті Департаменту державного контролю на транспорті Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки пояснює перед виходом автобусів на маршрути мобільні групи у складі працівників Укртрансбезпеки та патрульної поліції перевіряють цілісність транспорту, наявність вогнегасників, стан коліс та документи:

"Документи на транспортний засіб, посвідчення водія, протоколи ОТК, страховка та технічний та санітарний стан складу. Згідно з постановою 1236, всі зобов’язані бути в масках або респіраторах, а кількість пасажирів повинна відповідати кількості місць для сидіння транспортного засобу, які зазначенні в його свідоцтві про реєстрацію".

У Запоріжжі громадський транспорт перевіряють на дотримання карантинних норм
Суспільне Запоріжжя

За результатами сьогоднішньої перевірки на комунальному підприємстві "Запоріжелектротранс" мобільна група виявила технічні несправності тролейбуса.

"У транспортного засобу було виявлено тріщину в зоні дії склоочисників, за що відносно водія було складено постанову за ст. 121 ч. 2 та на механіка за ч. 1 ст. 128 за те, що здійснив випуск на лінію такий транспортний засіб, з такими технічними несправностями", — розповів Суспільному Антон Журавський, старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції у Запорізькій області.

За словами Антона Журавського, штраф для водія на перший раз становитиме 680 гривень, для механіка — 850 гривень.

Читайте також: У Запоріжжі поліція інспектує громадський транспорт на дотримання карантину. Які штрафи
На початок