140 працівників їдалень на Вінниччині виявились носіями стафілококу

140 працівників їдалень на Вінниччині виявились носіями стафілококу

140 працівників їдалень на Вінниччині виявились носіями стафілококу
Вінницький обласний лабораторний центр

На Вінниччині у 140 працівників шкільних їдалень та дошкільних установ виявили золотистий стафілокок. Це результати перевірки за 9 днів. Про це Суспільному розповіла фахівчиня держпродспоживслужби області Юлія Горина.

Працівників шкільних їдалень та дошкільних установ на носійство золотистого стафілокока у Вінницькій області перевіряють фахівці обласного лабораторного центру. Роблять це за дорученням міністра охорони здоров'я України.

Розпочали перевірки 11 жовтня по всій Україні через отруєння в хмельницькій школі, — каже фахівчиня обласного лабораторного центру Оксана Скоробогач.

За 9 днів на Вінниччині перевірили майже пів тисячі закладів. У 140 осіб — результат виявився позитивним. З них 14 працюють у Вінниці, 126 — в області.

"Ми передаємо усю інформацію до держпродспоживслужби. Фахівці із ними працюють, усувають цю проблему, аби це не переросло у вогнище епідемії", — пояснила Оксана Скоробогач.

Працівників у яких стафілокок виявили — від роботи відсторонили, — каже заступник очільника держпродспоживслужби в області Олександр Сорочан. Суспільному розповів, яку небезпеку містять у собі ці бактерії.

"Стафілокок виділяє потужний ентеротоксин, який призводить до отруєнь. Сам мікроб доволі нестійкий. Його можна знищити при високій температурі, а от ентеротоксин він термостабільний. Людина може бути абсолютно здоровою, але мати стафілокок і виділяти його у харчові продукти", — каже Олександр Сорочан.

Сьогодні, 21 жовтня, у Вінниці перевірили 11 закладів.

Лабораторні обстеження працівників харчоблоків закладів Вінницької області триватимуть до 25 жовтня. Дослідження отриманих біоматеріалів тривають три дні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Вінниччини.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок