Перевезення за новими правилами: як черкащани готуються до нововведень

Перевезення за новими правилами: як черкащани готуються до нововведень

Перевезення за новими правилами: як черкащани готуються до нововведень
Фото: Суспільне Черкаси

Із 21 жовтня з області в область можна буде доїхати громадським транспортом лише за наявності сертифікату вакцинації або ПЛР тесту. Суспільне поспілкувалося з пасажирами, водіями та працівниками вокзалів, аби дізнатись, як вони готуються до нових правил поїздок.

З автостанції на вулиці Дашкевича у Черкасах, окрім перевезень в межах області, курсують автобуси до Києва та Білої Церкви. Водій Олег Яковчук розповів, що завжди носить із собою сертифікат про вакцинацію і готовий його показати і в мобільному додатку "Дія", тож до нових правил готовий.

"Щеплення я робив добровільно. Я в групі ризику, мені 50 років. Для мене це нормально, це мій вибір. Когось іншого агітувати не буду, я для себе сам вирішував", – розповів водій.

Як черкащани готується до нових правил перевезень
Фото: Суспільне Черкаси

Чоловік зазначив, що через нововведення збільшиться час маршруту, а це не зручно як для пасажирів, так і для водіїв.

"Наприклад, якщо нас зупинить поліція, то на перевірку 20 пасажирів. Вони можуть витратити близько години. Як будуть люди на це реагувати? Я, як водій, не маю права перевіряти людей на вході. Попросити одягти маску це одне, а як вимагати сертифікат чи тест? Люди можуть реагувати на це зовсім не адекватно", – поділився Олег Яковчук.

Водій Андрій Глушко щеплення від ковіду не робив, тож на період карантинних обмежень бере відпустку:

"Що буде далі – я не розумію. Пасажири проти, і ми, водії, теж. Бо це створює багато перешкод. Якщо мені на ПЛР-тести будуть платити кошти, я готовий працювати. Інакше у мене немає можливості кожні три дні витрачати тисячу гривень на тест".

Як черкащани готується до нових правил перевезень
Фото: Суспільне Черкаси

Черкащанка пані Галина розповіла, що за станом здоров’я вакцинуватися не може:

"Я після операції важкої, в мене імунна система ще слабка. Кому я це буду доводити? От мені потрібно поїхати до столиці у справах, і добре, що зараз, а якби 21 жовтня? Я вважаю, що це порушення прав і свобод людини. Ми маємо працювати, вчитися, відвідувати рідних безперешкодно".

Черкащанин Віталій Кравченко зазначив, що нововведення підтримує:

"Людям треба відповідально ставитися до свого здоров’я, адже тільки так країна зможе швидше вийти із карантину. Я ще поки не вакцинувався, але найближчим часом планую це зробити".

Як черкащани готується до нових правил перевезень
Фото: Суспільне Черкаси

У приміщенні автостанції оголошень про нові правила поки немає, зі слів диспетчерки, як усе буде відбуватися – невідомо.

"Ми ще нічого не знаємо, як все буде. Якщо люди цікавляться, то ми їм кажемо, що треба або ПЛР-тест або сертифікат мати для поїздки. Персонал нині майже увесь вакцинований", – зазначила диспетчерка.

Як черкащани готується до нових правил перевезень
Фото: Суспільне Черкаси

Як розповів голова Черкаської обласної адміністрації Олександр Скічко, дотримання правил перевірятиме поліція під час рейдів.

"Ми створюємо мобільні групи, до яких входять представники поліції та Держпродспоживслужби. Вони будуть контролювати ситуацію. Відповідальність буде на тих, хто здійснюватиме перевезення".

Зі слів очільника області, здійснювати перевірки будуть вибірково.

Що відомо

Як повідомили у пресцентрі МОЗ, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів, зокрема автомобільного, авіаційного та залізничного транспорту міжобласного сполучення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок