Зеленський скликає Раду для ухвалення законів, необхідних для євроінтеграції

Зеленський скликає Раду для ухвалення законів, необхідних для євроінтеграції

Зеленський скликає Раду для ухвалення законів, необхідних для євроінтеграції
Віолетта Карлащук, Суспільне

Президент Володимир Зеленський цього тижня скликає Верховну раду на позачергове засідання для ухвалення законів, які необхідні для поглиблення євроінтеграції України.

Про це повідомляє пресслужба "Слуги народу".

"Відповідно до Конституції та регламенту президент Зеленський просить скликати позачергове засідання парламенту. З таким листом глава держави звернувся до голови Верховної ради Руслана Стефанчука. Попередньо таке позачергове засідання може відбутися у четвер, 21 жовтня", – йдеться на сайті.

У партії підкреслюють, що Зеленський просить ухвалити низку законопроєктів:

– Про енергетичну ефективність (№4507),

– Про розвиток високоефективної когенерації (№4527),

– Про розвиток виробництва біометану (№5464),

– Про створення Нацкомісії з держрегулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (№6055),

– Про приведення вітчизняного законодавства до вимог ЄС у сфері дитячого харчування (№4554),

– Приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу (№0094),

– Зміни до законів про охорону прав на сорти рослин та про насіння і садивний матеріал (№3680-д).

Також повідомляється, що Зеленський хоче ратифікації документів з низкою країн та органів Євросоюзу, серед яких – Фінляндія, Естонія, Данія та Європейський інвестиційний банк. Мова йде про:

– Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським поліцейським офісом стосовно конфіденційності та забезпечення збереження інформації (№0075).

– Угоду між Україною та Фінляндією про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом (№0089),

– Угоду між Кабміном та урядом Естонії про технічне та фінансове співробітництво (№0108),

– Угоду між Кабміном та урядом Данії про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ (№0111),

– Лист про внесення змін № 3 до фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (№0113),

– Угоду між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі нашої держави у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (№0120),

– Гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ "Укрпошта": Логістична мережа та сільське відділення" між Україною та ЄБРР (№0123).

Що відомо

  • Верховна рада оприлюднила порядок денний засідань, які відбудуться 19-22 жовтня 2021 року. Зокрема, цього тижня нардепи мають обрати першого заступника голови Ради, розглянути правки до "антиолігархічного" законопроєкту, а також у першому читанні провести голосування щодо бюджету на наступний рік.
  • За словами спікера ВР Руслана Стефанчука, нардепи повернуться до дискусії про переведення годинників. Але це станеться, коли Україна перейде на зимовий час.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок