Дім/Дом. Мінкульт запустив канал для окупованих територій

Дім/Дом. Мінкульт запустив канал для окупованих територій

Дім/Дом. Мінкульт запустив канал для окупованих територій

Міністерство культури представило новий телеканал, який буде мовити на окуповані території.

"Головна нашого каналу - це повернення політичного, культурного і суспільного життя України в порядок денний громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, пробуджувати відчуття єдності і деокупація свідомості наших громадян", - сказала під час презентації в.о. гендиректора телеканалу UATV Юлія Островська.

Як відзначив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, були проведені перемовини з усіма великими гравцями ринку і "домовилися, що на цьому каналі буде йти найпреміальніший контент — зокрема, серіали, спортивні трансляції тощо".

Зокрема, йдеться про розважальний контент медіагруп "1+1 media", "StarLight Media", "Inter Media Group", "Медіа Група Україна". При цьому 15% контенту буде від студії "Квартал 95". Як наголосив заступник голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, "Квартал" йшов у пакеті програм "1+1 media".

"У нас не стоїть питання, якою мовою буде мовити канал. Ведучі й гості будуть спілкуватися як російською, так і українською", - зазначив Потураєв.

На каналі виходитимуть загальнонаціональні та регіональні новини двома мовами.

Потураєв також відзначив, що запустити канал на базі Суспільного мовника "UA:Донбас" і "UA:Крим" було неможливо, тому що це б не дозволило наповнити його контентом медіагруп. Сам "Дом" має повністю вийти на власне виробництво через два роки.

Відповідаючи на запитання журналістів, Костюк підтвердив, що журналістів каналу консультують працівники "112 Україна".

"Ніхто на цьому каналі не говоритиме про «повстанців», «громадянську війну» і не називатиме російські танки «розовыми единорогами», які приїхали з любов'ю, from Russia with love", - наголосив Потураєв.

Телеканал мовитиме тільки на окуповані території, тому на підконтрольній Україні території його дивитися не вийде.

На початок