Помер перший директор Чорнобильської АЕС Брюханов

Помер перший директор Чорнобильської АЕС Брюханов

Помер перший директор Чорнобильської АЕС Брюханов
YouTube

У віці 85 років помер перший директор Чорнобильської атомної електростанції Віктор Брюханов.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ЧАЕС.

"Сьогодні (13 жовтня – ред.) на 85-му році пішов з життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов.

Колектив та адміністрація підприємства висловили співчуття рідним та близьким Брюханова.

Ким був Брюханов

Віктор Брюханов народився у 1935 році у Ташкенті. У 1959 році він здобув освіту на енергетичному факультеті Ташкентського політехнічного інституту. Після закінчення інституту працював на Ангренській теплоелектростанції, згодом продовжив кар’єру на Слов’янській ГРЕС.

Наприкінці 1969 року Брюханов був призначений директором майбутньої Чорнобильської АЕС, яку очолював із 1970 до квітня 1986 року, коли сталася катастрофа. Також у цей період він неодноразово обирався членом бюро Київського обласного, Чорнобильського районного та Прип'ятського міського комітетів партії, депутатом Чорнобильської районної та Прип'ятської міської Ради народних депутатів.

Після аварії на ЧАЕС Брюханова відсторонили від посади директора. Із липня 1986 року по липень 1987 року він обіймав посаду заступника начальника виробничо-технічного відділу ЧАЕС. Невдовзі Політбюро ЦК КПРС виключило його з лав партії "за великі помилки і недоліки в роботі, що призвели до аварії з тяжкими наслідками" .

13 серпня 1986 року Брюханову висунули обвинувачення за статтею 220 Кримінального кодексу УРСР "Порушення правил техніки безпеки на вибухонебезпечних виробництвах і підприємствах". 29 липня 1988-го він був засуджений до 10 років позбавлення волі у виправно-трудовій установі загального режиму.

30 вересня 1991 року Брюханов було достроково звільнений. Після цього він продовжив роботу на Чорнобильській АЕС на посаді начальника техвідділу. Із 1992 року Брюханов працював у структурі Міністерства зовнішньої торгівлі України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок