Що змінить "авіаційний безвіз" між Україною з ЄС. Пояснює експерт

Що змінить "авіаційний безвіз" між Україною з ЄС. Пояснює експерт

Що змінить "авіаційний безвіз" між Україною з ЄС. Пояснює експерт
Ілюстративне фото, Unsplash

Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір. Для чого ця угода, які преференції отримають українці та як це позначиться на можливостях для подорожей в ефірі Українського радіо розповів виконувач обов'язків міністра транспорту та зв‘язку України в 2009-2010 років та радник уряду з питань міжнародної співпраці у 2016-2019 Василь Шевченко.

Угода набуває чинності у якості тимчасової до періоду ратифікації всіма країнами-членами Європейського Союзу. Тимчасове застосування може бути запроваджено вже з 1 листопада, якщо Україна та ЄС встигнуть до того часу обмінятися відповідними нотами.

"Тепер все залежить від українських авіакомпаній, наскільки вони швидко впровадять європейські стандарти і нововведення. Українські авіакомпанії зможуть заходити в європейські аеропорти і конкурувати з європейськими перевізниками", — зазначив Шевченко.

За його словами, загальний підхід до транспорту в Європейському Союзі – повна демонополізація, створення максимально конкурентних умов, безпека і високі соціальні стандарти ЄС.

"Запровадивши такі пріоритети, можна отримати єдині стандарти авіаційних польотів", — відзначив він.

На думку Шевченка, підписанням Угоди про "відкрите небо" мають активізуватися українські аеропорти, має зрости пасажиропотік через збільшення рейсів, а отже з'являться нові партнери та інвестиції. Він нагадав, що, коли Молдова підписала відповідну Угоду, ціна квитка до Лондона зменшилася із 225 євро до 45 євро і, відповідно, в рази зріс трафік.

"Україна має активно розвивати внутрішні авіаперельоти. Однак проблема не лише в інфраструктурі для авіарейсів. В Україні літають до сотні літаків. Якщо зросте кількість рейсів, їх не вистачатиме. Угода дає можливість залучати авіаційну техніку. Зокрема іноземні компанії без реєстрації зможуть працювати в Україні", — пояснив експерт.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок