"Технічно ми готові зробити це": у Черкасах вирішують, коли вмикати опалення

"Технічно ми готові зробити це": у Черкасах вирішують, коли вмикати опалення

У "Черкаситеплокомуненерго" готові увімкнути опалення у місті. Однак лише після відповідного рішення виконкому, розповів Суспільному директор комунального підприємства Павло Карась.

"Коли скажуть, тоді і увімкнемо. Згідно з законом, це повноваження виконкому. Коли ухвалять відповідне рішення, тоді ми його і виконаємо. Я писав листа про те, що погодні умови дозволяють увімкнути хоч і сьогодні. І технічно ми готові зробити це і сьогодні", — розповів він у коментарі.

І "Черкаситеплокомуненерго", і інша теплопостачальна компанія міста — Черкаська ТЕЦ — на 99% готові до опалювального періоду, а наявні пориви на мережах будуть ліквідовані найближчим часом. Про це йшлося під час наради щодо підготовки до опалювального сезону, яка відбулася під головуванням заступника міського голови Віктора Беззубенка, повідомили в пресслужбі міськради.

За словами спікерів, наразі існують проблеми, які не залежать від міста і теплопостачальних компаній. Зокрема, більше сотні об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у Черкасах на сьогодні відмовляються надавати акти готовності їхніх будинків до опалювального періоду.

Є труднощі, зауважили в міськраді, з укладанням договорів на постачання газу тим ОСББ, які мають дахові котельні. У Черкасах їх 12.

Також під час наради вирішили, що виконком надасть дозвіл розпочати опалювальний сезон, коли протягом трьох діб середньодобова температура не буде перевищувати вісім градусів тепла.

"Ми будемо враховувати досвід минулих років, коли у Черкасах запускали опалювальний період, а через теплу погоду багато будинків перекривали надходження теплоносія, що створювало додаткові проблеми та вело до втрат тепла. На сьогодні тариф для населення не буде піднятий, пільгового газу повинно вистачити для того, щоб тариф залишився на рівні 2020-го року. Опалювальний період  у всіх бюджетних установах буде розпочатий згідно з нормативними вимогами", — зазначив заступник міського голови Віктор Беззубенко.

Також під час наради йшлося про те, що опалення у садочках і лікарнях планують увімкнути вже найближчим часом. Стосовно шкіл рішення ще не ухвалене. Усе залежить від того, як виконком визначить дати початку осінніх канікул.

Що відомо

  • Рішення про початок опалювального сезону приймається місцевою радою за умови, що середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує 8 градусів тепла.
  • Про те, що середньодобова температура повітря на Черкащині становить 6-7° тепла, що дозволяє розпочати опалювальний сезон, ще 8-го жовтня зазначав очільник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
  • У Черкаському міському пологовому будинку "Центр матері та дитини" опалювальний сезон розпочали з 5-го жовтня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок