Китай заборонив платити вченим за публікації

Китай заборонив платити вченим за публікації

Китай заборонив платити вченим за публікації Science in HD

Китайським інституціям заборонили виплачувати премії вченим за публікації.

Це стало частиною нової національної політики, яка направлена на "скорочення хибних стимулів", через які вчені публікують багато статей замість того, щоб зосередитися на ефективній роботі, передає Nature.

Міністерство освіти та науки КНР також заборонило винаймати науковців на основі їхніх публікацій або кількості цитувань їхніх робіт у наукових журналах. Натомість самі дослідники, хоч і підтримали нововведення, однак допускають - це може знизити конкуретоспроможність країни у науковому світі.

До цього моменту у країні діяла система, за якою фінансування науковим інститутам та дослідникам виділялося на основі кількості цитувань у більш ніж 9 тисячах видань. У результаті кількість наукових публікацій за десь років збільшилася зі 120 тисяч до 450 тисяч на рік.

Як відзначає інженер-хімік Джин Сюань з британського університету Лафборо, кількість матеріалів збільшилася за рахунок їхньої якості.

За новою політикою, дослідник буде зобов'язаний доводити якість роботи: інноваційність, вклад у вирішення серйозних соціальних проблем, тощо.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди