Капсула часу та зустріч випускників усіх років: Черкаський університет відсвяткував сторіччя

Капсула часу та зустріч випускників усіх років: Черкаський університет відсвяткував сторіччя

Капсула часу та зустріч випускників усіх років: Черкаський університет відсвяткував сторіччя
Суспільне Черкаси

Черкаському національному університету виповнилося сто років. На святкування з'їхалися колишні студенти різних випусків та відкрили капсулу часу, яку написали чверть століття тому та поділилися із Суспільним своїми спогадами.

Друкарська машинка, гасова лампа, чорнильні ручки: такими були студентські реалії середини минулого століття, розповів директор наукової бібліотеки Черкаського національного університету Григорій Голиш.

"Тоді ті, хто мав друкарську машинку вже вважав себе крутим в ті часи".

Сторіччя ЧНУ
Суспільне Черкаси

Такі експонати із клавіатурою комп’ютера чи сенсорного екрана не порівняти, зауважив Григорій Михайлович. Одна помилка і треба було добряче поморочити голову.

"Треба було бути великим віртуозом. Треба було надрукувати цю букову чи слово, де ви, вибачайте, накосячили. А потім за допомогою пінцету і клею наклеїти на те місце. Сам дисертант оце все робив. І він божеволів від цього всього, як його зробити так, щоб воно було непомітним".

Століття ЧНУ
Суспільне Черкаси

Присвятили ювілею й відкриття оновленого "Музею історії університету", де зібрали архівні світлини, перші атестати та документи. Кожна вітрина – нове десятиліття університету. Повоєнні роки, кінець минулого століття та сучасність. Втім, найбільша увага до вітрини, де на чорно-білому фото перші викладачі вишу. Це ті, кому було найважче. Чому, пояснила професорка кафедри історії України Лариса Синявська:

"Тоді не вистачало паперу, не вистачало матеріалів і чим писати, не вистачало чорнил. Багато документів того часу написані олівцем, а не чорнилами".

Краєзнавець Сергій Ганницький додав, що такі музейні експонати важливі:

"Музей пережив віху сто років. Роблять підсумки десятиліть. Відповідно показати. яким він був колись і хто стояв у джерел".

Століття ЧНУ
Суспільне Черкаси

У цій музейній кімнаті 25 років пролежала капсула часу. Її помітили, коли облаштовували нові експозиції. Колишня випускниця Наталія Бобкова – одна із тих, хто чверть століття тому залишила там своє послання. Розповіла, що точно не пам'ятає про що писала тоді.

Любов Будник також випускниця ЧНУ, у 96-му, коли писала "послання" думала, що побажати студентам:

"У 96-му у нас була студрада, а ми були активістами. Думали тоді, що написати майбутнім студентам. Ми тоді мріяли, яким може стати університет. Мабуть, таким як він зараз є ми тоді його й уявляли".

Колишні випускники відкрили капсулу часу й зачитали послання для нинішніх студентів, натомість теперішні – написали новий лист з побажаннями й залишили для наступних поколінь ЧНУ.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок