Євродепутати хочуть судити Лукашенка у Гаазі та розширити санкції проти Білорусі

Євродепутати хочуть судити Лукашенка у Гаазі та розширити санкції проти Білорусі

Євродепутати хочуть судити Лукашенка у Гаазі та розширити санкції проти Білорусі
АР

Депутати Європарламенту закликали розглянути злочини президента Білорусі Олександра Лукашенка проти громадян країни у Міжнародному суді та пропонують розширити санкції проти білоруської влади.

"У резолюції парламент наголошує на необхідності розглянути справу про Білорусь у Міжнародному суді щодо злочинів, масово скоєних проти громадян країни режимом незаконного диктатора Олександра Лукашенка. Це має бути зроблено на основі порушень Чиказької конвенції, Монреальської конвенції та Конвенції ООН проти катувань, вчинених білоруською державою", — йдеться у резолюції Європарламенту.

У документі також висловили жаль, що чинні економічні санкції тільки частково вплинули режим Лукашенка і тому євродепутати закликають Євросоюз посилити цільові економічні обмеження, а також терміново продовжити роботу над п’ятим пакетом санкцій проти білоруських фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у репресіях.

У резолюції депутати також висловили підтримку Литві, Латвії та Польщі, які постраждали через спроби Білорусі направити до зовнішнього кордону ЄС мігрантів.

"Депутати Європарламенту наголошують, що поточне нелегальне переселення мігрантів, які спонсоруються Білоруссю, до ЄС у поєднанні з кампанією дезінформації є формою гібридної війни, спрямованої на залякування та дестабілізацію Європейського Союзу", — зазначено у документі.

У зв'язку з цим, депутати заявили, що як інституції ЄС, так і країни-члени мають терміново боротися з багатовимірною кризою на білоруському кордоні, щоб допомогти мігрантам, які там застрягли, та надати їм необхідну підтримку.

Що відомо

  • Наприкінці травня 2021 року невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу, членом якого є Литва.
  • За даними МВС Литви, з початку 2021 року близько чотирьох тисяч мігрантів нелегально перетнули білорусько-литовський кордон. Це в кілька разів вище, ніж за весь 2020 рік. Серед мігрантів зокрема громадяни Іраку, Ірану, Сирії. На початку серпня польоти з Іраку до Мінська були припинені.
  • У липні Литва анонсувала план посилення охорони кордону з Білоруссю та побудови стіни на "найбільш небезпечних ділянках" через нелегальну міграцію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок