18 років війни. США підписали мирну угоду з Талібаном

18 років війни. США підписали мирну угоду з Талібаном

18 років війни. США підписали мирну угоду з Талібаном
Рахмат Гал

США підписали мирну угоду з афганським ісламістським угрупування Талібан після 18 років війни.

"Коаліція завершить виведення своїх сил, що залишилися з Афганістані, протягом 14 місяців після оголошення цієї спільної декларації та угоди між США та Талібаном ... за умови виконання талібами своїх зобов'язань у рамках угоди між США та Талібаном", - йдеться у спільній заяві США та Афганістану, передає The Independent.

Документ було підписано у столиці Катару Досі 29 лютого під назвою "Спільна декларація для створення миру в Афганістані".

Окрім зменшення військової присутності США з 14 тисяч війьськових до 8,6 тис, він передбачає зняття санкцій із членів Талібану до 29 травня 2020 року з боку членів Ради Безпеки ООН та до 27 серпня 2020 року — з боку США . США також мають взяти участь у налагодженні діалогу між Афганістом та Пакистаном з цього питання.

Угодою також починається діалог між офіційною владою Афганістану та талібами за посередництва США. Основна мета - звільнити велику кількість полонених з обох боків та створити умови для політичного врегулювання та тривале припинення вогню.

"Сьогодні пам'ятний день для Афганістану. ".. йдеться про мир та творення спільного світлішого майбутнього.", - заявили у посольства США в Кабулі.

Водночас, за словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, у разі погіршення безпекової ситуації, Альянс готовий повернутися до регіону.

Що відомо:

  • Вторгення США до Афганістану почалося після терористичного акту 11 вересня 2001 року через підозру, що таліби переховували членів Аль-Каїди.
  • У бойових діях загинули 2400 американських військових та більше 10 тисяч талібів, афганських війьскових та цивільних.
  • Про бажання зустрітися з представниками Талібану у 2019 році заявив президент США Дональд Трамп.
  • Семиденне перемир'я між талібами та США почало діяти 21 лютого 2020 року.

На початок