Проїзд за довідками та інші обмеження у Мелітополі. Що кажуть у міськраді

Проїзд за довідками та інші обмеження у Мелітополі. Що кажуть у міськраді

Проїзд за довідками та інші обмеження у Мелітополі. Що кажуть у міськраді
Фото: Суспільне Запоріжжя

З 7 жовтня у Мелітополі почали діяти транспортні обмеження. Автобусні маршрути працюватимуть з 06:00 до 09:00 та з 16:00 до 19:00. Перевезення здійснюється за наявності у водіїв та пасажирів довідки про щеплення або про негативний тест на коронавірус.

Про необхідність впровадження додаткових обмежень сьогодні журналістам розповіла заступниця міського голови Мелітополя Ірина Рудакова. За її словами, наразі в лікарнях Мелітополя активно заповнюються ліжкомісця, медики працюють із великим навантаженням.

"Місцева комісія із надзвичайних подій прийняла ряд таких рішень: обмеження в транспорті, обмеження у прийомі в тих пунктах, які надають послуги нашим містянам. А також розглянути можливість роботи закладів харчування з сертифікатами про щеплення", — прокоментувала заступниця мера.

Проїзд за довідками у Мелітополі: що кажуть у міськраді
Фото: Суспільне Запоріжжя

Ірина Рудакова наголосила, що державним закладам запропонували переглянути свої режими роботи та проводити прийоми за попереднім записом, аби люди не створювали натовп.

А от у навчальних закладах наразі не вводять обмежень, пояснила Ірина Рудакова: "Ми бачимо як відбувається у нас захворюваність в школах, епідпоріг там не відрізняється від минулого та позаминулого року. Тобто захворюваності там як такої немає".

Заступниця міського голови додала — щойно рівень захворюваності стабілізується, комісія розгляне можливість зняти обмеження.

Читайте також: На Запоріжжі щодобово захворюваність на COVID-19 зростає на 5-7 відсотків

Директорка КНП "ТМО "Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги" Лариса Саприкіна повідомила, що заповненість ліжок складає практично 90%.

"У зв'язку з цим ми розглядаємо питання про розгортання ще додаткового числа ліжок для госпіталізації хворих. Рівень захворюваності зростав останні 2 тижні в цілому по місту та за кількістю госпіталізованих", — каже Лариса Саприкіна.

Проїзд за довідками у Мелітополі: що кажуть у міськраді
Фото: Суспільне Запоріжжя

Ірина Рудакова каже, що наразі ліжковий фонд, який забезпечується медичним персоналом, розрахований на 300 осіб.

"У нас ще є можливість на 50 осіб збільшити. Але тут у нас є складнощі з бригадами. Лікарі також можуть захворіти і у людей є свій ресурс. Тому 350 – це максимум, а під 300 сьогодні забезпечені бригадами. Тому ми хвилюємося. Темпи дуже великі. Кожного дня потрапляють по 30 людей. Виписуються, максимум, 10".

Також Ірина Рудакова повідомила, що на регіональній комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення про створення ще одного шпиталю в Якимівці. Там створили додатково 50 ліжко-місць, бо мелітопольська інфекційна лікарня невдовзі переповниться.

Що відомо

  • За минулу добу, 5 жовтня, в Запорізькій області виявили 785 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу.
  • Запорізька область може потрапити до “червоної зони” епідеміологічної небезпеки — через збільшення кількості хворих на COVID-19 та у зв’язку із заповненістю “ковідних” ліжок у лікарнях. Про це 6 жовтня під час брифінгу повідомив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.
  • Протягом кількох найближчих днів низка областей України можуть перейти до "червоної" зони епідеміологічної небезпеки.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок