Кабмін хоче посилити відповідальність за порушення при вивезенні дитини за кордон

Кабмін хоче посилити відповідальність за порушення при вивезенні дитини за кордон

Кабмін хоче посилити відповідальність за порушення при вивезенні дитини за кордон
AP

Кабінет міністрів пропонує запровадити відповідальність за порушення обов’язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі України одним із батьків.

Ініціатором відповідного законопроєкту виступило Міністерство юстиції.

Зокрема, Мін’юст пропонує внести відповідні зміни до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення обов’язку інформування про тимчасовий виїзд дитини за межі країни.

Читайте також: Як вивезти дитину за кордон. Розповідає Мін’юст

Відтак у разі ухвалення ініціативи умисне порушення визначеного законом, рішенням суду або згодою батьків чи одного з них обмеження щодо терміну тимчасового виїзду дитини каратиметься штрафом у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень).

Водночас неналежне виконання обов’язку інформувати про тимчасовий виїзд дитини за кордон одним із батьків у разі відсутності поважних причин каратиметься штрафом від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів (850 – 2550 гривень).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок