Експрем’єрка Данії звинуватила померлого президента Франції у домаганнях

Експрем’єрка Данії звинуватила померлого президента Франції у домаганнях

Експрем’єрка Данії звинуватила померлого президента Франції у домаганнях
PBS

Колишня прем'єр-міністерка Данії Гелле Торнінг-Шмідт звинуватила експрезидента Франції Валері Жискара д'Естена, який помер наприкінці 2020 року, у сексуальних домаганнях.

Про це йдеться в оприлюднених мемуарах Торнінг-Шмідт, повідомляє The Local. Зокрема, експолітикиня стверджує, що під час зустрічі д'Естен торкався її стегна.

"Я побачила, що Жискар д'Естен сидить поруч зі мною, і він схопив мене за стегно під столом. Це було безумство. Я запитала себе, що відбувається, змінила місце, і на цьому все скінчилося", – написала експрем’єрка у своїй книзі.

Її зустріч із колишнім президентом Франції сталася на вечері в посольстві Франції в Копенгагені у 2002 або 2003 році. У той час Торнінг-Шмідт брала участь в Європейському з'їзді, створеному для розробки конституції ЄС під головуванням колишнього французького лідера, який помер в грудні минулого року.

"У наші дні це було б розцінено як сексуальне домагання. Тоді все було не так. Це був інший час, але я вважала це недоречним, і ця ситуація мене дуже розлютила", – заявила політикиня у коментарі данському інформаційному агентству Ritzau.

Зараз Торнінг-Шмідт 54 роки. Вона була першою жінкою, яка очолила данський уряд у період з 2011 по 2015 рік.

Експрем’єрка Данії – не перша жінка, яка заявила про домагання з боку колишнього французького президента. У травні 2020 року аналогічну заяву зробила журналістка німецької телекомпанії WDR Анн-Катрін Стракк.

Що відомо

  • Валері Жискар д’Естен помер 3 грудня 2020 року на 95 році життя. Причиною смерті експрезидента стали ускладнення, обумовлені COVID-19.
  • Із 1962 по 1974 роки д’Естен очолював Мінестерство економіки та фінансів Франції, а у 1974 році переміг на президентських виборах. Він пропрацював на посаді до 1981 року. Під час свого правління д’Естен ініціював масштабні державні проєкти, зокрема, спорудження швидкісних залізниць та атомних електростанцій.
  • У 2014 році д’Естен виступив на підтримку окупації Криму Росією, зокрема, закликавши світ "поважати вибір кримчан". Окрім того, він був переконаний, що за радянських часів Крим "віддали" Україні помилково, а також стверджував, що Україна ніколи не зможе увійти до НАТО та ЄС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок