У Сумах відбувся перший осінній призов до лав ЗСУ

У Сумах відбувся перший осінній призов до лав ЗСУ

У Сумах сформували першу чергу призовників. До армії пішли 30 юнаків. Всього за осінь в області мають призвати 562 хлопців.

Серед перших призовників – Сергій Харченко. До армії хлопець працював у торгівлі. Каже, йде до армії, щоб спробувати щось нове та набратись життєвого досвіду.

"Страх, що довго не побачу дитину. Але я розумію, що це відповідальність, що він чоловік, що він це повинен зробити", – говорить мати Сергія Аліна Харченко.

Ще один призовник Данило Свириденко говорить, що хотів аби час в армії пролетів швидше. А його батько має сподівання, що син в армії стане більш дисциплінованим та "набереться розуму".

У Сумах до армії планують призвати 114 юнаків, розповів заступник військового комісара міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Галасюк.

"30 юнаків проходитимуть службу як в Збройних силах України, так і інших військових формуваннях визначених законодавством. Це прикордонна служба, Національна гвардія та державна спеціальна служба транспорту", – говорить заступник міського військового комісара.

Триватиме призовна осінь до 30 грудня 2021 року. За станом здоров'я проходять чотири з десяти, говорить головний лікар призовної комісії Володимир Остріщенко.

"Переважно ортопедична патологія, патологія нервової системи, а також терапевтична – серцево-судинна та захворювання кишково-шлункового тракту. Сорок відсотків придатності при проходженні комісії ми відмічаємо", – говорить Володимир Остріщенко.

За словами Романа Галасюка, строковиків до зони проведення операції об’єднаних сил не направляють.

Покарання за ухилення від військової служби

Ухилення від проходження служби в армії регулюється Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов’язок і військову службу". За це можна понести, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність:

  • Відповідно до статті 335 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на строкову службу, можна отримати покарання у вигляді обмеження волі до трьох років.
  • Статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення, якщо призовники порушують правила військового обліку, наприклад, не приходять на виклик до військкомату без поважних причин, отримають штраф 85-119 грн.
На початок