У Сумах троє дорослих та троє дітей отруїлися чадним газом - поліція

У Сумах троє дорослих та троє дітей отруїлися чадним газом - поліція

Шестеро людей у Сумах отруїлися чадним газом 2 жовтня. Про це повідомили у поліції Сумської області. Трьох дітей госпіталізували до обласної дитячої лікарні, двоє дорослих перебувають у Сумській лікарні №5, одного чоловіка відпустили додому, повідомили в поліції.

Під час перевірки правоохоронці з'ясували, що родина користувалася газовим проточним водонагрівачем. Через несправність повітряної витяжки, у квартирі, ймовірно, накопичився чадний газ.

Мешканцям квартири стало недобре, і вони звернулися до медиків по допомогу.

Про цей випадок поліцію сповістили лікарі. Наразі госпіталізовані 38-річна жінка та 65-річний чоловік, а також діти 3, 7 та 11 років, повідомили в поліції. Щодо їх стану в обласній дитячій лікарні інформацію не надали. За даним фактом поліцейські проводять перевірку.

Правила безпеки під час користування газовими приладами:

  1. Тримайте відкритою кватирку (чи відчиняйте вікно на провітрювання) весь час користування газовими приладами.
  2. Користуйтеся газовими приладами тільки якщо є тяга в димоходах і вентиляційних каналах. Перевіряти тягу потрібно перед увімкненням і під час використання газових приладів.
  3. Не користуйтеся електровитяжкою у приміщеннях, де працює газовий прилад з відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що утворюваний у процесі горіння чадний газ не виводиться у димохід, а накопичується у приміщенні.
  4. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга. Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках – має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я – це ознака неповного згоряння газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
  5. Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в тому числі зі справною автоматикою безпеки.
  6. Не користуєтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
  7. Слідкуйте за технічним станом димових і вентиляційних каналів. Вони повинні бути цілими й незасміченими. При необхідністі звертайтеся в спеціалізовану організацію для ремонту. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, не рідше раз на місяць оглядайте димові канали.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок