Міністерство інфраструктури вирішило почати оновлювати парк вантажних вагонів.
"Десятки років недовиконання планів закупівель та ігнорування кризових явищ призвели до того, що зношеність рухомого складу в Україні наразі понад 90%. Виходячи з цих реалій, ми розпочинаємо масштабний процес оновлення парку вантажних вагонів", — заявив міністр інфраструктури Олександра Кубракова під час засідання Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ"Укрзалізниця"
Він відзначив, що у "найближчі роки" планується побудувати й оновити понад 30 тис. піввагонів та майже 15 тис. зерновозів.
"Держава отримає додаткові робочі місця та мінімум 20 млрд грн надходжень до бюджету, середній вік вагонів зменшиться з 23 до 7 років. Фактично, йдеться про формування ринку, загальний обсяг якого складе понад 100 млрд грн", — розповів Кубраков.
Також Мінінфраструктури планує:
- усунути дискримінаційних тарифів на перевезення вантажів для окремих компаній;
- переглянути укладені у 2021 році довгострокових договорів на надання послуг з використання вагонів власності "Укрзалізниці" на предмет їх економічної обґрунтованості та ресурсної доцільності;
- розробити і впровадити механізм ідентифікації вантажних вагонів різних власників з метою недопущення використання на території України вагонів, власником яких є підсанкційні особи.
Що відомо
- Кабінет міністрів України 8 вересня схвалив створення Антикризового штабу з відновлення функціонування Укрзалізниці. До нього увійшли представники низки міністерств та бізнес-асоціацій.
- Створенню Антикризового штабу передував звіт Верховної ради про можливу бездіяльність та порушення керівництвом УЗ, що призвели до погіршення технічного стану підприємства.
- Окрім того, Укрзалізниця отримала 1,4 мільярда збитків за пів року.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!