Співробітники Blue Origin звинуватили компанію у сексизмі та нехтуванні безпекою корабля New Shepard

Співробітники Blue Origin звинуватили компанію у сексизмі та нехтуванні безпекою корабля New Shepard

Співробітники Blue Origin звинуватили компанію у сексизмі та нехтуванні безпекою корабля New Shepard
The New York Times

Низка колишніх та чинних співробітників компанії мільярдера Джеффа Безоса Blue Origin у нехтуванні безпекою суборбітального корабля New Shepard та сексизмі.

"Ми — група з 21 колишнього і нинішнього співробітника Blue Origin. Багато з нас всю свою карʼєру мріяли допомогти запустити пілотовану ракету в космос і побачити, як вона успішно повернеться на Землю. Але коли в липні цього року в космос полетів Джефф Безос, ми не розділили його захоплення. Замість цього багато хто з нас дивилися на це з неймовірним почуттям занепокоєння. Дехто взагалі не міг дивитися", — йдеться у відкритому листі, опублікованому на сайті Lioness.

У тексті також наголошується, що керівництво Blue Origin вимагає від співробітників працювати на межі, щоб обігнати той же SpaceX Ілона Маска, а працівники пережили "нелюдське ставлення", яке привело деяких до думок про суїцид.

"Це придушення інакодумання підводить нас до проблеми безпеки, яка для багатьох з нас стало рушійною силою при написанні цього листа. В Blue Origin часто ставили питання під час зустрічей на вищому рівні: "Коли полетять Ілон або Бренсон?" Змагання з іншими мільярдерами і досягнення прогресу для Джеффа, здавалося, затьмарили міркування безпеки, які могли б сповільнити графік", — сказано в листі.

Автори листа також заявили, що не полетіли б на New Shepard, а екіпажу під час першого польоту New Shepard "пощастило, що з ними нічого не сталося".

Окрім того, чинні та колишні співробітники звинуватили компанію у створенні сексистського середовища щодо жінок, зокрема через те, що їм не дають посади керівників вищої ланки. Автори також повідомили, що деякі жінки зазнавали сексуальних домагань, а один із колишніх керівників називав жінок "дівчатками" і "лялечками".

Відзначається також, що серед 3600 співробітників Blue Origin більшість — білі чоловіки.

У відповідь на відкритий лист віцепрезидентка Blue Origin зі звʼязків із громадськістю Лінда Міллс заявила, що компанія нетерпима до дискримінації або переслідувань і негайно розслідує скарги про неправомірну поведінку щодо персоналу.

Що відомо

  • Суборбітальний корабель компанії Джефа Безоса New Shepard здійснить свій другий політ 12 жовтня.
  • 20 липня мільярдер Джеф Безос вирушив у космос на кораблі New Shepard разом із 82-річною льотчицею Уоллі Фанк, своїм рідним братом Марком та 18-річним студентом Олівером Деменом з Нідерландів. Цей політ став другим за місяць приватним космічним польотом із туристичною метою.
  • У лютому 2022 року Управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) планує відправити перший повністю комерційний екіпаж на МКС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок