Педагогиня першої міської гімназії Черкас Валентина Юларжи, працює протягом п’яти років: поєднує роботу вчителя початкових класів та викладає дітям англійську.
До Дня вчителя, який відзначають у першу неділю жовтня, Суспільне дізналося, над якими проєктами нині працює вчителька, чому діти вважають її "суперовою" педагогинею та на які запитання найчастіше доводиться відповідати.
Нині у її четвертому класі 31 школяр, розповіла Валентина Юларжи. Під час навчання, педагогиня намагається зацікавити дітей до освітнього процесу. Наприклад за один урок пропонує учням зробити руханку, виміряти цукор в одній пляшці солодкого напою та створити екопроєкт.
"Якщо дитині не цікаво, вона не буде навчатися. Якщо дитину щось турбує, вона не буде навчатися, тому завдання вчителя створити не лише комфортне середовище на уроці, але і підібрати навчальний матеріал актуальний відповідно до віку та інтересів дітей".

Четвертокласниця Крістіна Голобородько вчительку називає найкращою, а англійську мову улюбленим предметом:
"Мій улюблений урок – англійська мова, я обожнюю вивчати її, це дуже цікаво, енергійно, у нас багато руханок. Наша вчителька – найкраща вчителька, вона дуже добра, завжди для нас старається, організовує для нас екскурсії та найкраще пояснює нові теми".

Найбільше на уроках подобається досліджувати природу та брати участь у різних проєктах, кажуть учні Мирон Кузнецов та Катерина Дядюшенко:
"Це суперська вчителька, вона для нас старається, проєкти робить, ми їздимо з нею в ліс, супервчителька просто", — розповів Мирон.
"Ми з нашою вчителькою зазвичай ходимо у музеї, робимо цікаві штучки, а також ми робимо проєкти для навколишнього середовища, наприклад, робили екоїжу для пташок взимку, щоб вони не були голодними", — додала Катерина.

За словами Валентини Юларжи, найбільше учнів цікавить її особисте життя, а ще вони завжди дивуються, коли випадково зустрічаються із педагогинею поза школою:
"Ці питання стосуються приватного життя: чи мене є котик, а як його звати, питання про мою донечку тощо. Але, мабуть, найцікавіша реакція дитини, коли вона тебе зустрічає десь у місті або супермаркеті чи в парку".

Для асистентки вчительки Дарії Хижняк, Валентина Ігорівна була наставницею під час педагогічної практики. За словами дівчини вчителька її навчила, як проводити уроки та працювати з дітьми:
"Нас не навчали в університеті, як проводити конкретно уроки, у нас була теорія, а практики не було. А тут я отримала дуже хорошу практику".
Вчителька Валентина Юларжи швидко вчиться, розвивається та зростає професійно, так її характеризує директор гімназії Сергій Саєнко:
"Вона була одна із перших, хто пройшов сертифікацію, зробила це досить легко, тепер уже колеги ідуть її шляхом, в цьому році ще одна вчителька буде також сертифікована. Немає таких курсів, такого семінару, де б вона не була. Скрізь вона знаходить щось корисне і по поверненню вона обов’язково імплементує у себе в класі".
На аналіз та підготовку до уроків Валентина Юларжи, щодня витрачає 5 — 6 годин. "Вчителювання" називає способом життя. Її секрет любові до професії — любити дітей. А вже потім бути сучасним, гнучким, та готовим змінюватися і навчатися.