У Сумах 26 депутатів підтримали проєкт рішення щодо звільнення директора департаменту інфраструктури

У Сумах 26 депутатів підтримали проєкт рішення щодо звільнення директора департаменту інфраструктури

Доповнено
У Сумах 26 депутатів підтримали проєкт рішення щодо звільнення директора департаменту інфраструктури
Суспільне Суми

Депутати Сумської міської ради підтримали проєкт рішення щодо звільнення директора сумського департаменту інфраструктури міста Олександра Журби. "За" проголосували" 26 депутатів із 35 присутніх на сесії. Про це повідомляє кореспондент Суспільного з зали засідань.

За звільнення Олександра Журби віддали дев'ять голосів депутати від "Європейської солідарності", по вісім дали фракції "Слуга народу" та "Опозиційна платформа – За життя", і один голос був із фракції "Батьківщина".

У проєкті рішення вказана така причина: "невиконання департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Суми".

"По ЖЕКах із боргами, по обірваних ліфтах із загиблими, про провалену ситуацію взагалі з ЖКГ, що ми сьогодні бачимо, давайте про колектори говорити, про сміттєвий полігон – і про все інше, давайте надамо цьому оцінку. Можливо, рада і не має прямих повноважень, але вона може виказати політичну волю, чи задовольняє їх роботи відповідного керівника", – говорить депутат Сумської міськради фракції "Європейська солідарність" Вадим Акпєров.

Також в проєкті зазначається: "Зобов'язати міського голову Лисенка О. М. у двотижневий термін з моменту прийняття цього рішення звільнити з посади директора департаменту інфраструктури міста".

Міського голови Олександра Лисенка на сесії 29 вересня не було – він у відпустці до 1 жовтня, сказала речниця міської ради Ольга Семениста. Позицію щодо зобов’язання звільнити підлеглого міського голови озвучив начальник правового управління Олег Чайченко.

"54 ст. закону про місцеве самоврядування і закон про службу в органах місцевого самоврядування, визначає, що це - виняткові повноваження міського голови, і ніхто не може вплинути – зобов’язати. По аналогії – навпаки – як може міський голова розпорядженням зобов’язати депутатів голосувати проти чи за того чи іншого рішення?" – зазначив начальник правового управління Сумської міської ради.

Що відомо про Олександра Журбу

Загальні відомості

Олександр Журба родом із села Нижня Сироватка Сумського району. Нині чоловікові 44 роки, одружений та має двох доньок. Є дві середні спеціальні освіти аграрного напрямк, у 2016 отримав "спеціаліста" за фахом "Промислове та цивільне будівництво" Сумського національного аграрного університету.

Два роки з 1998 працював робочим у ВАТ "Сумивторресурси". Потім сім років досвіду отримав водієм у міжнародних перевезеннях у ТОВ "СУМИТРАНСЕКСПЕДИЦІЯ". У 2019 рік пропрацював інженером ТОВ "СБК" СУМИВОДБУД", а потім до 2016 був його директором.

Кар'єра чиновника

З 2016 почав будувати кар'єру чиновника. У лютому отримує посаду заступника директора КП "Міськводоканал". В з середини квітня того ж року Олександра Журбу сумський міський голова призначив своїм заступником з питань ЖКГ. На цій посаді він був до лютого 2020. Торік розпорядженням Сумського міського голови Олександра Журбу призначили на посаду директора Департаменту інфраструктури міста Суми, з якої нині депутати СМР хочуть його звільнити.

Доходи та власність

З 2019 у власності дружини Олександра журби є квартира 78.62 метрів квадратних та з 2014 земельна ділянка 800 метрів квадратних. Олександр Журба з 2019 має авто 2007 року випуску вартістю близько 5-6 тис. доларів. Це все майно родини.

За 2020 рік Олександр Журба мав сукупний дохід 444 451 грн, з яких 137 723 грн – зарплата отримана за основним місцем роботи у Виконавчому комітеті Сумської міськради та 306 681 грн – зарплата як очільника департаменту інфраструктури. Дружина Журби за минулий рік мала доходу (соціальної допомоги) 3 440 грн.

Ще Олександр Журба має 35 000 доларів грошових активів у власності.

Справа про неналежне виконання обов'язків

Олександра Журбу судять за неналежне виконання службових обов’язків. Він - один із обвинувачених у справі загибелі немовляти у ліфті сумської багатоповерхівки, який до того був капітально відремонтований. Сам чиновник під час перших судових засідань провини не визнавав. Якщо його вину доведуть, посадовцю загрожує до 5 років за ґратами. Наступне засідання у цій справі призначене на 7 жовтня цього року. За словами прессекретарки Ковпаківського суду, який розглядає справу, Вікторії Сиріциної нині справа на етапі вивчення письмових доказів.

На початок