Кабмін затвердив план деокупації Криму. Що він передбачає

Кабмін затвердив план деокупації Криму. Що він передбачає

Кабмін затвердив план деокупації Криму. Що він передбачає
. УНІАН

Кабінет міністрів затвердив план заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Відповідне рішення було ухвалене на урядовому засіданні 29 вересня.

Серед іншого план передбачає постійний моніторинг порушень прав і свобод людини, які здійснює Росія на території окупованого Криму, включно зі зміною демографічного складу населення півострова, їхнє розслідування та вжиття заходів для захисту й відновлення прав, свобод і законних інтересів цих людей.

Рішення також передбачає створення спеціалізованої державної установи "Український національний центр розбудови миру", яка займатиметься збором доказів порушень, пов’язаних із окупацією та збройною агресією Росії.

Окрім того, відповідні державні органи будуть повинні відстежувати інформацію про долю осіб, яких за політичними мотивами переслідує РФ на окупованих територіях, відшкодовувати витрати, пов’язані із їхнім відвідуванням у місцях тримання, а також допомагати членам їхніх родин, у тому числі фінансово. При цьому для подання заяви на виплату одноразової грошової допомоги, забезпечення правової допомоги, а також підтримки репресованих людей та членів їхніх родин передбачається створення онлайн-сервісу.

Також документ пропонує створити Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин на окупованих територіях, посилити міжнародний політико-дипломатичний тиск на РФ, продовжити співпрацю з міжнародними організаціями, судами та іншими органами, привести у відповідність до міжнародних стандартів функціонування санкційних механізмів, виявляти факти незаконної геологічної розвідки надр, розробити нові цифрові послуги для внутрішньо переміщених осіб та мешканців окупованих територій, а також провести інші заходи.

Відповідальними за виконання Мінреінтеграції, Мін’юст, МЗС, СБУ (за згодою), Служба зовнішньої розвідки (за згодою), Головне управління розвідки Міноборони, уповноважений Верховної ради з прав люди (за згодою), Офіс генпрокурора (за згодою), МВС, Нацполіція, представництво президента в Автономній Республіці Крим (за згодою), Державне бюро розслідувань й інші органи досудового розслідування (за згодою), а також Об’єднаний центр з координації пошуку

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок