Володимир Буряк оголосив про відставку з посади міського голови Запоріжжя

Володимир Буряк оголосив про відставку з посади міського голови Запоріжжя

Володимир Буряк оголосив про відставку з посади міського голови Запоріжжя

Володимир Буряк оголосив про те, що складає повноваження міського голови Запоріжжя. Відповідну заяву він вже передав на розгляд керуючого справами міськради.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Запоріжжя Ольга Ларіонова.

Своє рішення він пояснив станом здоров'я рекомендаціями лікарів, за словами Буряка, попереду у нього два обстеження. Також він наголосив, що не збирається залишати політику, а фракція партії Володимира Буряка "Єднання" продовжить роботу у складі міськради.

Питання про складання повноважень міського голови депутати розглянуть 29 вересня під час позачергової сесії.

Біографія та політична кар'єра

Володимир Буряк народився в смт. Курилівка Дніпропетровської області, 55 років. Освіта: вища. Одружений, має дочку та онуку. Закінчив Дніпродзержинський індустріальний інститут за спеціальністю "Обробка металів тиском".

У 1987 році розпочав кар'єру на металургійному комбінаті "Запоріжсталь" з посади майстра зміни цеху гарячого прокату тонкого листа. Згодом став начальником дільниці, пізніше — інженером планово-розподільчого бюро, директором з виробництва, головний інженером комбінату. 24 листопада 2015 року звільнений з посади головного інженера за власним бажанням у зв'язку з обранням на посаду міського голови Запоріжжя.

Перший раз балотувався на посаду міського голови на виборах у 2015 році як самовисуванець, але за підтримки партії “Опозиційний блок”. Здобув перемогу у першому і другому турах місцевих виборів. У міськраді сформував навколо себе більшість у міській раді, до якої увійшли фракції "Опозиційний блок" (20 депутатів), "Нова політика" (9 депутатів) та "Наш край" (6 депутатів).

На парламентських виборах 2019 року балотувався у народні депутати від партії "Опозиційний блок", № 8 у списку. Безпартійний.

Вдруге балотувався на посаду міського голови у 2020 році від власної політичної сили - “Партія Володимира Буряка “Єднання”. Про підтримку Буряка на місцевих виборах 2020 р. заявила політична партія "Опозиційна платформа - За життя".

Чим запам'ятався на посаді

Як повідомляє ГР "Чесно", Буряк неодноразово ставав фігурантом журналістських розслідувань. Так, у перший рік роботи Запорізьким міським головою Володимир Буряк призначав на посади в місцевих органах влади своїх помічників. Призначення саме помічників дає меру змогу не проводити конкурс, як зобов’язує Закон України “Про державну службу”. Також “Запорізький центр розслідувань” писав про те, що Буряк змінював статути комунальних підприємств, не маючи на це повноважень.

Також "Чесно" повідомляло, що під час другої каденції Буряк за період з січня по квітень 2021 року отримав найбільшу заробітну плату серед міських голів обласних центрів. Середньомісячний оклад запорізького мера згідно з дослідженням складав 114 тис. грн.

Конфлікт з секретарем міськради та депутатами

23 квітня на 5-ій сесії Запорізької міськради 8-го скликання депутати ініціювали суттєві кадрові зміни. Якщо до ротацій майже всі ключові посади займали представники політсили міського голови Володимира Буряка "Єднання", то нині крісла розподілили між фракціями більш рівномірно.

Секретарем міськради, замість Геннадія Наумова, представника партії міського голови "Єднання", депутати обрали Анатолія Куртєва від "Слуги народу". Його кандидатуру підтримали 53 депутати з 64-ох.

25 червня міський голова Запоріжжя Володимир Буряк підписав розпорядження про звільнення Анатолія Куртєва з посади секретаря міської ради. За словами міського голови, секретар міськради не пройшов перевірку в НАЗК. Зокрема, під час перевірки було виявлено, що він порушив Закон України "Про запобігання корупції" та надав неправдиві відомості в е-декларації. Буряк запевнив, що "ніякої політики в цьому (звільненні прим. ред.) немає, це вимога закону про запобігання корупції".

Сьому сесію у запорізькій міськраді не вдавалося провести вісім разів через відсутність кворуму. Представники фракцій "ОПЗЖ", "Слуги народу", "Європейської Солідарності", "Партії Шарія" та "Нової політики" в сесійній залі не з'являлися на знак протесту проти рішення міського голови про відставку секретаря Анатолія Куртєва.

Конфлікт загострився 14 липня, коли проведенню позачергового засідання міськради під головуванням Анатолія Куртєва, завадили невідомі, які зайняли сесійну залу, а також крісла міського голови та секретаря міськради. На думку опозиційних міському голові депутатів, блокування сесійної зали організував Буряк за підтримки правоохоронних органів.

26 липня Запорізький міський голова Володимир Буряк заявив, що звернувся до голови Верховної ради Дмитра Разумкова щодо невиконання обов'язків депутатами міськради. Він посилався на ст. 20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", який зобов'язує депутатів бути присутніми на пленарних засіданнях. Відмова від виконання депутатських обов’язків, згідно з законом, може бути підставою для дострокового припинення повноважень.

Обшуки і поновлення секретаря

19 серпня у Запорізькій міській раді правоохоронці провели обшуки через підозру у розтраті (привласненні) державних коштів. Слідчі здійснили обшук у приймальні міського голови Володимира Буряка та у його автомобілі. Як повідомили Суспільному у поліції, в досудовому розслідуванні з'ясували, що керівники комунальних закладів Запорізької міської ради, голови районних держаних адміністрацій та не встановлені особи надають неправомірну вигоду міському голові В. Буряку. Обшуки також здійснили у районних адміністраціях та комунальних установах міста.

3 вересня депутати Запорізької міськради під час позачергової сесії одноголосно проголосували за поновлення Анатолія Куртєва на посаді секретаря.

Майно та активи

Згідно з декларацією за 2020 р. Буряк володіє будинком, квартирою (спільно з дружиною), та кількома земельними ділянками в Запорізькій та Дніпропетровській областях. Ще один будинок у Запоріжжі в стані недобудови. Має два легкових автомобілі, два причепи та надувний човен. Задекларував 852 921 гривню доходу за основним місцем роботи та 5 487 гривень процентів по банківському вкладу. Також має 80 000 гривень та 1000 доларів готівкою і 833 207 гривень на рахунку у банку.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок