Вакцинація та перевірка сертифікатів: як кафе та ресторани Сум працюватимуть у “жовтій зоні”

Вакцинація та перевірка сертифікатів: як кафе та ресторани Сум працюватимуть у “жовтій зоні”

Вакцинація та перевірка сертифікатів: як кафе та ресторани Сум працюватимуть у “жовтій зоні”
Суспільне Суми

Чотири заклади громадського харчування області зі 126 перевірених мають сто відсотків вакцинованих працівників. Перевіряла кафе та ресторани Держпродспоживслужба - після введення "жовтої зони". Детальніше про перевірку та про те, як сумські ресторани готуються до ревізій – у цьому матеріалі.

Директорка одного з ресторанів Сум говорить – перевірок від держпродспоживслужби в них поки не було. Про нові норми роботи у жовтій зоні, зокрема, вакцинацію працівників та обслуговування щеплених відвідувачів знають.

"Ми продумуємо поки, як це буде. Це ще остаточно невідомо – чи це буде хтось на вході, чи це буде біля столика, чи це буде через додаток "Дія". Конкретний точний план поки що невідомий. Все стандартно – масковий режим, дезінфектори", – говорить директорка закладу.

Адміністраторка цього ресторану говорить – на роботу закладу перехід до жовтої зони поки не вплинув.

"Точно не скажу, але в нас до 55 працівників і практично всі вакциновані. Мінімум одна доза є вже у всіх. У 85% є, у декого є дві. Ми зараз збираємо сертифікати, копії, щоб у нас було для перевірок. Поки перевірок не було, ніхто нічого не уточнював, не перевіряв, але ми готуємось до цього. Якщо наближається перехід до наступної зони, то перевірки будуть приходити й по дистанції столів і по засобах особистого захисту", – говорить адміністраторка Олена Новак.

Вакцинація та перевірка сертифікатів: як кафе та ресторани Сум працюватимуть у “жовтій зоні”
Суспільне Суми

У Держпродспоживслужбі кажуть – за останні чотири дні перевірили 126 закладів громадського харчування. З них повністю вакциновані колективи мають чотири.

"Чотири заклади, це там, де 100 відсотків щеплений персонал. Але поки вони не прийняли рішення, як контролювати відвідувачів. Тому що, щоб заклад працював в умовах жовтої зони, потрібно не тільки 100 відсотків щепленого персоналу, але й 100 відсотків, ну хоча б 80, щеплених відвідувачів. А як проконтролювати це питання власники закладів для себе не вирішили", – говорить начальниця управління держнагляду обласної держпродспоживслужби Валентина Тищенко.

З її слів, за чотири дні перевірок жодного протоколу про порушення не склали.

Що відомо

  • Минулого тижня Кабмін ухвалив нові правила карантину. Відповідно до них, всі обмеження жовтої зони не будуть працювати, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% працівників кафе та ресторанів, а також кінотеатрів, театрів, музеїв, тощо мають хоча б одне щеплення від коронавірусу.
  • Також за вимогами жовтої зони, в кафе та ресторанах за столиком мають перебувати не більше 4 осіб, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри.
  • Порушення правил щодо карантину людей карається штрафом від 17 до 34 тисяч гривень для громадян та від 34 до 170 тисяч – для посадових осіб.
На початок