У Житомирі на суд у справі колишнього чиновника ОДА викликали на допит вісьмох керівників лікарень

У Житомирі на суд у справі колишнього чиновника ОДА викликали на допит вісьмох керівників лікарень

Уточнено
У Житомирі на суд у справі колишнього чиновника ОДА викликали на допит вісьмох керівників лікарень
Суспільне Житомир

27 вересня на чергове судове засідання у справі колишнього очільника обласного департаменту охорони здоров'я Миколи Суслика, якого обвинувачують у хабарництві, викликали на допит вісьмох керівників лікарень Житомирщини. Про це із приміщення Корольовського районного суду повідомляє кореспондент Суспільного Володимир Шолдрук.

За його словами, на засіданні, яке розпочалося о 15.00, головує суддя Людмила Шимон. Першим допитали очільника Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського Богдана Леськіва. Його запитували, чи вимагав Микола Суслик у нього гроші або відкати, хто проводив робочі наради, чи мав Суслик вплив на лікарню і на весь процес.

ОНОВЛЕНО

15.30 – заступник начальника обласного департаменту охорони здоров'я Віктор Лучків сказав, що йому не відомо про випадки отримання Миколою Сусликом грошей або ж вимагання їх від інших керівників лікарень. За словами Лучківа, департамент охорони здоров'я не має стосунку до розподілу коштів або субвенцій.

16.10 – на допит викликали керівника відділу департаменту охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації Сергія Березовського, якому теж ставили питання про розподіл коштів і чи отримував він інструкції від Миколи Суслика щодо розподілу грошей.

16.20 – за словами Сергія Березовського, з керівником Коростенської міської лікарні Миколою Ходаковським у Миколи Суслика були робочі стосунки. Через невиконання завдань Ходаковським Суслик направив лист до облдержадміністрації стосовно заміни Ходаковського на посаді очільника Коростенської лікарні. Сергій Березовський каже, що на цей лист в ОДА не відреагували, бо рішення про звільнення керівників лікарень приймають керівники територіальних громад, а не обласний департамент охорони здоров'я.

УТОЧНЕНО на 18.20

За словами Володимира Шолдрука, на початку засідання було заявлено, що допитають вісьмох керівників лікарень області, але деякі керівники підходили до суду в процесі, тож, загалом, на засіданні взяли покази у десятьох керівників лікарень Житомирської області. Чотирьох свідків допитати не встигли – їх допитуватимуть на наступному засіданні, яке призначили на 18 листопада.

20.30 – додано відеосюжет кореспондентів Суспільне. Житомир

Що відомо

  • 21 січня працівники СБУ затримали на хабарі директора обласного департаменту охорони здоров'я Миколу Суслика.
  • 22 січня речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк розповіла, що оперативники затримали Миколу Суслика за те, що він брав "відкати" з грошей на протидію COVID-19. Чиновника викрили під час отримання ним другої частини "відкату", який він вимагав від директора Коростенської центральної міської лікарні.
  • 25 січня в СБУ повідомили, що Миколу Суслика взяли під варту і збираються відсторонити від займаної посади. На брифінгу голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко сказав, що в області ініціюють перевірки цільового використання коштів субвенції, призначеної для боротьби з коронавірусом.
  • 25 січня прессекретарка прокуратури міста Києва Надія Максимець в коментарі Суспільному розповіла, що Микола Суслик вийшов під заставу у 125 тисяч гривень.
  • 5 березня Миколу Суслика звільнили із посади директора департаменту охорони здоров'я.
  • 8 липня у Корольовському районному суді Житомира провели перше засідання у справі Миколи Суслика – чиновник свою вину не визнав.
  • 1 вересня суд продовжив розглядати справу – Микола Суслик заявив, що керівник Коростенської лікарні таким чином намагався йому помститися.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

На початок