Річка Кабиця у Запоріжжі: сміття є, грошей немає

Річка Кабиця у Запоріжжі: сміття є, грошей немає

Марафон
Річка Кабиця у Запоріжжі: сміття є, грошей немає
Колаж: Суспільне Запоріжжя

До кінця 2021 року науково-виробничий центр "Запоріжгідропроект" мав завершити проєктну роботу з розчищення гирла річки Кабиця у Комунарському районі Запоріжжя. Замовило її торік КП “Управління капітального будівництва” Запорізької міськради, яке, після отримання проєкту, має розчистити 3,2 кілометра річки.

На якій стадії зараз знаходиться цей процес, з’ясовували журналісти Суспільного в ході інформаційного марафону "Великі проблеми малих річок".

Людмила мешкає у приватному будинку у Південному мікрорайоні понад 20 років. Каже, раніше біля річки Кабиця, можна було відпочити. Тут була чиста вода, доглянута рослинність, жило багато птахів. В нинішньому стані річки жінка вважає винними людей.

кабиця
Людмила, місцева мешканка. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Місцеві жителі недобросовісні, вони не просто не прибирають, вони тут звалюють сміття. Замість того, щоб платити за вивезення сміття, влаштували тут звалище. Скільки ми тут живемо, я жодного разу не бачила, щоб якісь міські служби тут щось робили. Єдине, колись очерет прибрали, розчистили річку. По-моєму, за 20 років двічі чистили річку", - каже Людмила.

кабиця
Фото: Суспільне Запоріжжя

Нині, на берегах Кабиці неподалік Дитячої залізниці побутове сміття, як на берегах, зарослих очеретом, так і у воді, вкритій ряскою у протоках. Сміття є й на гілках дерев.

"Жахливий, звісно, стан цієї водойми. Особливо обурює, що місцеві люди скидають сміття до цієї річки. Ми живемо там, знизу, і в нас особливо часто таке буває. Я, чесно кажучи, жодного разу тут не бачила якісь служби, якусь спецтехніку, ні, щоб місцеві тут прибирали, я не бачила. Чесно, ніколи не бачила, щоб жителі прибирали. Бачила тільки як вони засмічують", - каже місцева мешканка Дарина.

кабиця
Дарина, місцева мешканка. Фото: Суспільне Запоріжжя

11 грудня 2019 року на сайті Запорізької ради опублікували петицію щодо “Очищення гирла та прибережної території річки Кабиця”. Вона набрала 772 голосів із необхідних 750-ти. І на початку минулого року міськрада мала виділити понад 750 тисяч гривень на проєкт із розчищення Кабиці. Керуючись "Програмою ревіталізації річок та інших водойм міста Запоріжжя на 2018-2028 роки".

"За період дії Програми, тобто з 2018 року, за рахунок коштів міського бюджету, коштів фонду охорони навколишнього середовища проведено процедури впливу на довкілля та отримані позитивні висновки по захисту та розчищення гирла річки Балка Суха в районі Дослідної станції, розчищення гирла річки Кабиця в Комунарському районі і розчищання гирлової ділянки річки Мокра Московка. По цих об’єктах також виконані, або в стадії виконання проєктно-вишукувальні роботи", - каже Галина Нарсєєва, заступниця начальника управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради.

У відповіді начальника управління з питань екологічної безпеки Запорізької міськради Гліба Золотарьова на інформаційний запит Суспільного вказано, що на оцінку впливу на довкілля щодо розчищення річки Кабиця буде витрачено 302 тисячі 635 гривень. Керівник Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Олександр Лебідь на аналогічний запит відповів, що вартість виготовлення проєктно-кошторисної документації з розчищення гирла річки Кабиця та оцінки впливу на довкілля — 305 тисяч 700 гривень.

Як повідомила 24 вересня телефоном журналістам Суспільного керівниця "Запоріжгідропроекту" Наталія Денисевич, міська рада не виділила кошти на розробку проєкту розчищення річки Кабиці. Розробку перенесли на 2022 рік.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок