Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція

Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція

Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція
Фото: Facebook Андрій Мальований

Загибель риби у Тетереві в Житомирі 23 вересня могла статися через скид неочищених стоків КП "Житомирводоканал". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

За його словами, Держекоінспекція отримала повідомлення про зупинку перекачування нечистот із двох каналізаційних насосних станцій водоканалу, в результаті чого неочищені стоки потрапили в річку Кам’янка, яка впадає в Тетерів.

Інспектори екоінспекції відібрали проби води у річках Путятинка, Кам’янка та Тетерів. Після завершення експертизи та точного розрахунку збитків екологи планують передати результати дослідження правоохоронцям, які мають встановити, чи причетний "Житомирводоканал" до замору риби.

За останні два місяці – це п’яте забруднення Тетерева, до якого може бути причетним "Житомирводоканал".

Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція
Голова Держекоінспекції Андрій Мальований. Фото: Facebook Андрій Мальований

24 вересня у коментарі Суспільному технічний директор КП "Житомирводоканал" Сергій Єрьомін сказав, що дійсно дві станції зупинялися, але стоки в річку не потрапляли.

"Ми виїжджали разом з екоінспекцією на місце – дійсно були зупинені дві станції. Одна вже працює в штатному режимі – це станція на Чуднівській, 3. Стоки не попадали, бо ми паралельно перекачували великою насосною станцією на Чуднівській, 3-а, яка працювала. Зараз дві станції працюють у штатному режимі. Там все нормально. На КНС Богунія, де зараз працюють бригади, потрапляння в річку не було. І це також зафіксувала екологічна інспекція – тобто вони виїхали і пересвідчилися, що стоки на цих КНС не потрапляють у річку", – говорить Сергій Єрьомін.

Мор риби у Житомирі міг статися через скид неочищених стоків водоканалу – Держекоінспекція
Технічний директор "Житомирводоканалу" Сергій Єрьомін. Фото: Суспільне Житомир

В уточнюючому коментарі кореспондентам Суспільного технічний директор водоканалу сказав, що стоки не потрапляли в річку, коли представники екоінспекції та водоканалу приїхали на місце.

"Коли ми з представниками екоінспекції були там, вони (стоки – ред.) в річку не потрапляли, – каже Сергій Єрьомін. – Можливо, це було до того, як приїхала бригада. Я знаю, що це повідомлення в екоінспекцію написав хтось з активістів. Поки ми організувалися, поки виїхали на місце, можливо, частина стоків і попала. Чесно кажу, як воно є. Бригада зараз працює. Тобто всі там зараз зібралися, щоб усунути наслідки".

Що відомо

  • Ввечері 6 серпня у Житомирі на головній каналізаційній насосній станції сталася аварія.
  • У Житомирі каналізаційні стоки забруднили річку Тетерів.
  • Після першої аварії у Житомирі щогодини проводили лабораторні дослідження води у Тетереві.
  • 12 серпня "Житомирводоканал" повідомив, що стоки більше не потрапляють у Тетерів – рівень кисню у воді нормалізували.
  • 30 серпня на "Житомирводоканалі" стався прорив, наступного дня підприємство розпочало заміну частини пошкодженої каналізаційної труби.
  • В ніч з 18 на 19 вересня вийшли з ладу насоси головної каналізаційної насосної станції, які до 13 години дня 19 вересня відремонтували.
  • На Житомирщині через аварію на насосній станції у річці Тетерів гине риба.
  • "Житомирводоканал" не визнає провину у забрудненні Тетерева – припис екологів оскаржуватимуть в суді.
  • 23 вересня у Житомирі зафіксували масовий мор риби.
  • 24 вересня екоінспекція почала підрахунок збитків від мору риби в Тетереві. Тоді директор "Житомирводоканалу" Сергій Єрьомін сказав, що до мору риби водоканал не причетний.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

На початок