Обласна Рада передала звернення до Кабміну через зростання ціни на газ для бюджетних установ

Обласна Рада передала звернення до Кабміну через зростання ціни на газ для бюджетних установ

Обласна Рада передала звернення до Кабміну через зростання ціни на газ для бюджетних установ

Звернення до Кабміну, щодо зростання ціни на газ для бюджетних установ, підтримали 57 депутатів із 63 присутніх на сесії Обласної ради.

Зараз ціна на газ для бюджетних установ становить — 18 нривень 80 копійок за кубометр, у жовтні “Нафтогаз” встановив її на рівні 24 гривні 93 копійки за кубічний метр із ПДВ та доставкою, без розподілу.

За словами Вячеслава Соколового — очільника облради місцеві бюджети такий фінансовий тягар не витягнуть.

"За енергетичну безпеку держави відповідає Уряд, який має розробити механізми підтримки, компенсації і ціноутворення, як на газ так і на енергоносії. Інакше на розвиток громадам може нічого не залишитись. І на охорону здоров'я та освіту в тому числі", — очільника облради Вячеслав Соколовий

Очільник підприємства “Вінницяоблтеплоенерго” Андрій Ковальов, каже нині в їхньому підпорядкуванні 53 котельні бюджетної сфери регіону. Це, зокрема — лікарні, інтернати, госпіталі.

"Одна котельна опалює навіть по декілька закладів. Тому ми чітко розуміємо що це є величезною проблемою. Асоціація міст України робила певні розрахунки, що близько 25 мільярдів гривень потрібно з бюджетів усіх рівнів для компенсації. Держава має відповідні підземні сховища з об'ємами газу, які мають бути використані для бюджету, для населення. За тією ціною, яка за розрахунками експертів складає близько 3 тисяч гривень, але ніяк 25 тисяч", — говорить очільник підприємства “Вінницяоблтеплоенерго” Андрій Ковальов.

Ковальов додає, робитимуть все, аби опалювальний період в установах бюджетної сфери розпочався вчасно.

Читайте також

Вибір редакції

На початок