Звернення до Кабміну, щодо зростання ціни на газ для бюджетних установ, підтримали 57 депутатів із 63 присутніх на сесії Обласної ради.
Зараз ціна на газ для бюджетних установ становить — 18 нривень 80 копійок за кубометр, у жовтні “Нафтогаз” встановив її на рівні 24 гривні 93 копійки за кубічний метр із ПДВ та доставкою, без розподілу.
За словами Вячеслава Соколового — очільника облради місцеві бюджети такий фінансовий тягар не витягнуть.
"За енергетичну безпеку держави відповідає Уряд, який має розробити механізми підтримки, компенсації і ціноутворення, як на газ так і на енергоносії. Інакше на розвиток громадам може нічого не залишитись. І на охорону здоров'я та освіту в тому числі", — очільника облради Вячеслав Соколовий
Очільник підприємства “Вінницяоблтеплоенерго” Андрій Ковальов, каже нині в їхньому підпорядкуванні 53 котельні бюджетної сфери регіону. Це, зокрема — лікарні, інтернати, госпіталі.
"Одна котельна опалює навіть по декілька закладів. Тому ми чітко розуміємо що це є величезною проблемою. Асоціація міст України робила певні розрахунки, що близько 25 мільярдів гривень потрібно з бюджетів усіх рівнів для компенсації. Держава має відповідні підземні сховища з об'ємами газу, які мають бути використані для бюджету, для населення. За тією ціною, яка за розрахунками експертів складає близько 3 тисяч гривень, але ніяк 25 тисяч", — говорить очільник підприємства “Вінницяоблтеплоенерго” Андрій Ковальов.
Ковальов додає, робитимуть все, аби опалювальний період в установах бюджетної сфери розпочався вчасно.
Читайте також