Більшість українців вважають, що необхідно дозволити навчання російською - КМІС

Більшість українців вважають, що необхідно дозволити навчання російською - КМІС

Опитування
Більшість українців вважають, що необхідно дозволити навчання російською - КМІС

73% українців вважають, що Україна повинна дозволити російськомовним громадянам навчатися російською в окремих областях або по всій території країни.

"33% опитаних вважають, що держава має забезпечити російськомовних громадян України правом отримувати шкільну освіту російською мовою по всій території України, ще 40%в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не по всій території України, 24% респондентів вважають що держава не має забезпечувати такого права", — йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Згідно з ними, 37% опитаних вважають, що держава має забезпечити російськомовним громадянам України право спілкуватися з чиновниками російською мовою по всій території України.

Водночас 31% вважають, що держава має забезпечити таке право в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не по всій території України. 28% респондентів вважають, що держава не має забезпечувати такого права.

кміс російська

"Як бачимо, значна частина населення за те, щоб держава забезпечувала можливість спілкування з чиновниками російською мовою. Разом з тим інші дослідження показують, що більшість хоче, щоб українська мова була єдиною офіційною і державною, і щоб чиновники в робочий час говорили українською. Чи є громадська думка з цього приводу сформованою і чи не залежить вона від формулювання запитання, чи є вона амбівалентною, або тут немає суперечності, а респонденти відповідають, маючи на увазі різні аспекти цієї проблеми – все це потребує подальших досліджень", - йдеться у поясненні КМІС з посиланням на інше опитування, проведене фондом Демократичні ініціативи.

кміс російська

Опитування КМІС проводилося шляхом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера з 21 по 25 лютого 2020 року серед 1 500 повнолітніх респондентів на всій підконтрольній Україні території.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3%.

Суспільне звернулося до Міжнародного інституту соціології з проханням деталізувати мотиви проведення такого дослідження та метод збору інформації в його рамках.

Що відомо:

  • 54,4% українців вважають Росію агресором, який загрожує існуванню України як держави. Водночас третина опитаних ставляться до РФ як до звичайної сусідської країни.
На початок