Партія Вакарчука презентувала стратегію "холодної деокупації" Криму та Донбасу

Партія Вакарчука презентувала стратегію "холодної деокупації" Криму та Донбасу

Партія Вакарчука презентувала стратегію "холодної деокупації" Криму та Донбасу

Партія "Голос" на чолі з головою фракції Сергієм Рахманіним презентувала план припинення війни на сході України і повернення окупованого Криму.

Про це вони заявили під час презентації в Музеї історії Києва, оголосивши декілька етапів деокупації українських територій.

Повну версію плану можна завантажити тут.

Перший етап - довготривале припинення вогню:

Досягнення двостороннього й довготермінового припинення вогню вздовж лінії розмежування між тимчасово окупованими та підконтрольними Україні територіями, а також уточнення місць розташування й порядку перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ), спрямоване на полегшення перетину лінії розмежування цивільним населенням й убезпечення від незаконного проникнення представників незаконних збройних формувань.

Другий етап - створення демілітаризованої зони, залучення міжнародної поліцейської місії:

Погодження умов розгортання міжнародної поліцейської місії під егідою ОБСЄ. Деталізація умов і порядку створення ДМЗ. Фіксація Україною тимчасової адміністративної смуги (ТАС) за зовнішнім контуром ДМЗ. Закріплення місць постійного перебування особового складу, озброєння та техніки поза межами демілітаризованої зони, облаштування необхідної інфраструктури. Досягнення консенсусу щодо граничної кількості, точного географічного розташування й чітких умов функціонування КПВВ. Забезпечення українською стороною житлових умов та соціальних гарантій для громадян, місце проживання яких потрапляє до меж демілітаризованої зони для їх переїзду на підконтрольну Україні територію.

Третій етап - початок процесу роззброєння:

Погодження умов, порядку й термінів відведення, обліку, тимчасового зберігання і подальшого виведення (ліквідації) з території ТОТ ДЛО важкого озброєння й бронетехніки.

Четвертий етап - створення передумов деокупації:

Погодження умов створення і режиму функціонування тимчасової міжнародної адміністрації (ТМА), що здійснюватиме управління територіями протягом перехідного періоду до завершення процесу практичної деокупації. Участь ТМА в створенні умов та термінів раззброєння й розформування усіх незаконних збройних формувань.

П'ятий етап - запровадження ТМА та початок процесу деокупації:

Погодження чітких термінів та послідовної етапності процесу паралельної ліквідації квазідержавних інституцій окупаційного режиму і створення структур ТМА, що здійснюватимуть управління територіями протягом перехідного періоду до завершення процесу практичної деокупації.

Шостий етап - завершення процесу деокупації та початок режиму реінтеграції:

Погодження умов, порядку та термінів передачі владних повноважень від ТМА до ТАУ (тимчасова адміністрація України) та контролю над державним кордоном від міжнародної місії ОБСЄ — Державній прикордонній службі України.

Сьомий етап - завершення процесу деокупації Донецької і Луганської областей:

При відсутності на деокупованих територіях загроз національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності - організовуються місцеві вибори.

Восьмий етап - початоку остаточного відновлення суверенітету й територільної цілістності України:

В межах розширення «Нормандського формату» за рахунок підписантів Будапештського меморандуму Сполучених Штатів і Великої Британії впроваджується стратегія деокупації і реінтеграції ТОТ АРК.

В документі стратегії зазначили про паралельні заходи під час проведення "операції".

"Перелік зазначених заходів не є вичерпним",- такою фразою закінчується документ.

Що відомо:

  • 14 лютого на сайті Мюнхенської безпекової конференції опублікували план із 12 пунктів, за яким росіяни у співпраці з декількома міжнародними організаціями пропонують нібито завершувати війну в Україні. За кілька годин текст плану зник, але потім з'явився знову.
  • Міністерство закордонних справ України заявило про незгоду з ідеями щодо врегулювання конфлікту між РФ та Україною, які були оприлюднені у Мюнхені.
  • У США назвали "мюнхенський план" неприйнятним.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди