Не вистачило голосів. Перший заступник голови облради втримався на посаді

Не вистачило голосів. Перший заступник голови облради втримався на посаді

Не вистачило голосів. Перший заступник голови облради втримався на посаді

Дострокове припинення повноважень першого заступника голови Харківської облради Віктора Коваленка ініціювала група з 48 депутатів, але голосів для цього не вистачило.

Відповідний проєкт рішення опублікували на офіційному сайті Харківської облради напередодні.

"Достроково припинити повноваження першого заступника голови Харківської обласної ради Коваленка Віктора Миколайовича на підставі частини 3 статті 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", — сказано в документі.

На сесії облради 27 лютого відбулося таємне голосування. "За" проголосували 52 депутати, "проти" — 12, утрималися — 2. Для дострокового припинення повноважень необхідно було щонайменше 62 голоси.

Коваленко назвав відповідну вимогу депутатів політично вмотивованою.

"Жодної претензії до мене як до першого заступника облради, не було. Письмового, усного також. Навіть ті комісії, які не входять до моїх функціональних обов’язків, я завжди був на цих комісіях, тому вважаю це питання чисто політичним. Це не стосується моїх особисто-професійних навичок в роботі, бо я тут вже давно працюю. Але вже не один раз такі моменти. Був 2005 рік, ви пам’ятаєте цей зал, тому для мене особисто немає таких нових прикладів", — заявив Коваленко під час засідання.

Віктор Коваленко раніше представляв фракцію "БПП "Солідарність". У грудні вона припинила своє існування. Василь Кухар, один з депутатів групи, що ініціювала відставку першого заступника голови облради з посади, сказав, що призначення Коваленка було результатом політичних домовленостей, а зараз ситуація змінилася.

"Регламентом не передбачено, що депутати повинні повністю формулювати, чому, як і де. Це їхнє право...", — сказав Кухар.

Депутати фракції "Самопоміч" відмовилися від участі у голосування на підставі відсутності обґрунтування дострокового звільнення Коваленка.

Автор: Юлія Давидова

Вибір редакції

На початок