Пожовкле листя, суху траву та гілки дерев не спалюють, а компостують мешканці об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Каскад 53", що у Черкасах. Голова правління Владислав Боєчко розповів Суспільному, що у такий спосіб вони не забруднюють атмосферу й утворюють органічне добриво.
За словами Владислава Боєчка, купа пожовклого листя – це щорічна проблема. Аби вирішити її, сім років тому на зборах вони вирішили визначити у дворі спеціальну ділянку для природньої утилізації.
"Для власних потреб ми зробили компостну яму, якою користуємося і туди складуємо частину листя, яке опадає і збирає наш двірник. Також, коли косимо газони, туди все складуємо".

Черкасець Владислав Лазунов розповів, що опале листя складає до компостної ями:
"Ми не зашкоджуємо навколишнє середовище і, крім того, ми отримуємо хороше добриво для дерев, кущів, квітів".

Еколог Олександр Спрягайло підтримує таку ідею черкасців та пояснив, чому спалювати листя шкідливо:
"Якщо вони мокрі, спресовані, без доступу повітря — утворюється велика кількість чадного газу, який навіть у невеликих концентраціях дуже швидко шкодить людині або, навіть, може призвести до її смерті".

Речниця управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова розповіла, що за спалювання сміття загрожує штраф: для громадян від 1 700 гривень до 3 400 гривень, для посадовців — 3 400 гривень до 5 100 гривень.
Авторка Галина Мазур
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України