США, Грузія, ЄС. Хто не визнав російські вибори в окупованому Криму

США, Грузія, ЄС. Хто не визнав російські вибори в окупованому Криму

Оновлено
США, Грузія, ЄС. Хто не визнав російські вибори в окупованому Криму
АР

Держдепартамент США та Міністерство закордонних справ Британії не визнали проведення виборів до російської Держдуми в окупованому Криму. Також про невизнання волевиявлення заявили Європейський Союз, Туреччина та Грузія.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій Радою Європи.

"ЄС не визнає і не визнає незаконну анексію Криму і міста Севастополя Російською Федерацією і, отже, не визнає так звані вибори, проведені на окупованому Кримському півострові. Рішення Російської Федерації залучити жителів непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей України в Державну Думу, регіональні та місцеві вибори суперечить духу і цілям Мінських угод", – зазначається у її тексті.

У Раді Європи заявили, що ЄС, як і раніше, непохитно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

Міністерство закордонних справ Туреччини також повідомило, що не визнає виборів у Криму.

"Минулі 17-19 вересня 2021 року вибори в Держдуму в Криму не мають юридичної сили для Туреччини", – йдеться в заяві міністерства.

У МЗС нагадали, що Туреччина підтримує територіальну цілісність України і вважає незаконним приєднання Криму.

Окрім того, до списку країн, які не визнали вибори на окупованих територіях, долучилася Грузія.

"Міністерство закордонних справ Грузії засуджує анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і, отже, не визнає парламентські вибори, проведені в Криму і місті Севастополі 17-19 вересня 2021 року – грубе порушення міжнародного права та українського законодавства", – зазначається у заяві МЗС.

Окрім того, міністерство засудило проведення виборів на окупованих грузинських територіях.

Раніше про невизнання виборів заявили Сполучені Штати Америки.

"Ми не визнаємо проведення виборів до Державної думи Росії на суверенній українській території і підтверджуємо нашу непохитну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України", — йдеться у заяві Державного департаменту США.

У відомстві також зазначили, що вибори відбувалися в умовах, які не сприяють вільному та справедливому волевиявленню, а ухвалення низки законів серйозно обмежило політичний плюралізм і не дало змоги російському народу реалізувати свої громадянські й політичні права. Окрім того, обмеження з боку уряду РФ і маргіналізація незалежних політичних фігур не дали змоги спостерігати за виборами представникам Бюро з демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співробітництва у Європі.

Вибори на окупованому півострові засудило и зовнішньополітичне відомство Великої Британії.

"Ми засуджуємо проведення цих виборів на суверенній території України та повторюємо, що анексія Криму Росією у березні 2014 року була незаконною й нелегітимною та залишається такою досі", — йдеться в заяві МЗС країни.

Лондон назвав останні вибори в РФ "вибори є "серйозним кроком назад для демократичних свобод у Росії".

"Заходи, вжиті російською владою з метою маргіналізації громадянського суспільства, придушення незалежних медіа та усунення опозиційних кандидатів від участі у виборах, підривають політичний плюралізм і суперечать міжнародним зобов’язанням, які Росія взяла на себе", — наголосили у британському відомстві.

Що відомо

  • Речник Єврокомісії Петер Стано заявив, що вибори в РФ  відбувалися з численними порушеннями, і Європейський Союз ніколи не визнає їхні результати в окупованому Криму.
  • Увечері 19 вересня у Росії завершилося голосування на виборах до Державної думи. Уперше в історії РФ громадянам дозволили здійснювати волевиявлення протягом трьох днів — таке рішення російський Центрвиборчком ухвалив начебто задля зниження ризиків інфікування коронавірусом.
  • За результатами обробки 90% протоколів на виборах перемагає партія президента РФ Володимира Путіна "Единая Россия" (49,66%).
  • Згідно з даними ЦВК Росії, КПРФ набрала 19,56%, ЛДПР — 7,51%, "Справедливая Росия — Патриоты — за правду" — 7,38%. Партія "Новые люди", яка була зареєстрована торік і наполягає на своїй опозиційності до чинної влади (але насправді правозахисники називають її "сучасним кремлівським проєктом") набрала 5,33% голосів. Електоральний бар'єр на виборах до Держдуми становить 5%. Загалом у федеральних списках кандидатів у депутати Держдуми були зареєстровані 14 партій.
  • Як заявляють незалежні спостерігачі та правозахисники, виборчий процес супроводжувався численними порушеннями, зокрема вкиданнями бюлетенів. Міністерство закордонних справ України вже закликало світову спільноту не визнавати результати цих виборів, оскільки Росія залучила громадян України, які проживають в окупованому Криму і на Донбасі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок