У програму "Доступні ліки" додадуть препарати для пацієнтів з розладами психіки

У програму "Доступні ліки" додадуть препарати для пацієнтів з розладами психіки

У програму "Доступні ліки" додадуть препарати для пацієнтів з розладами психіки
Ілюстративне фото: pixabay

З 1 жовтня Національна служба здоров'я включить до програми "Доступні ліки" низку препаратів для пацієнтів з психічними розладами.

Про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

"З 1 жовтня НСЗУ розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” новим напрямом. Це препарати для пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Йдеться про такі захворювання як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади", – зазначили представники служби.

Включені до програми ліки пацієнти із розладами психіки та поведінки зможуть отримати безоплатно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з НСЗУ.

Для того, щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Його виписує невролог або психіатр. Сімейні лікарі електронні рецепти за новими напрямами не виписуватимуть.

Для того щоб скористатися програмою, у НСЗУ порадили пацієнтам із розладами психіки та поведінки потрібно найближчим часом відвідати свого лікуючого лікаря – невролога чи психіатра. Необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

Що відомо

  • 7 липня Кабінет міністрів підвищив тарифи на трансплантацію печінки, нирки та трансплантацію кісткового мозку та збільшив кількість послуг, які пацієнти зможуть отримувати безкоштовно.
  • Президент Володимир Зеленський презентував загальнонаціональну програму "Здорова Україна". Зокрема, вона передбачає медичні обстеження для людей старше 55 років, нові уроки фізкультури та створення спортивної інфраструктури.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок